Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 април 2018
Мислења
29
Поени од реакции
27
Уште ли излават пасоши. Ја сите извори шо го имаше повеќе не работат а сакам да помогнам на едно србинче детето е душа.Ако знае некој нешто корисно нека пише
 
Член од
1 јули 2017
Мислења
202
Поени од реакции
177
Долго време не сум вклучен на форумов ама ова морав да го споделам .дечково е од Охрид и по националност е турчин тоа сигурно го знам бидејќи неседи далеку од мене.случајно влегов на неговиот профил и по што да видам .частенка заедно со петар Колев од мбп.човеков му извадил гражданство и да ви кажам се чудам по кој основ.освен ако имал документ од турско време ама и тоа не ми влага во глава ,бидејќи колку што знам Бугарија е против издаванје на гражданство на турци.политика е во прашајне или лотарија кој има среќа ке земи а кој не ке скапува во оваа вукојебина
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Долго време не сум вклучен на форумов ама ова морав да го споделам .дечково е од Охрид и по националност е турчин тоа сигурно го знам бидејќи неседи далеку од мене.случајно влегов на неговиот профил и по што да видам .частенка заедно со петар Колев од мбп.човеков му извадил гражданство и да ви кажам се чудам по кој основ.освен ако имал документ од турско време ама и тоа не ми влага во глава ,бидејќи колку што знам Бугарија е против издаванје на гражданство на турци.политика е во прашајне или лотарија кој има среќа ке земи а кој не ке скапува во оваа вукојебина
Pari ima dadeno na Kolev I vo MP, prasajgo na kogo ima dadeno I ti svrsisi rabota
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Долго време не сум вклучен на форумов ама ова морав да го споделам .дечково е од Охрид и по националност е турчин тоа сигурно го знам бидејќи неседи далеку од мене.случајно влегов на неговиот профил и по што да видам .частенка заедно со петар Колев од мбп.човеков му извадил гражданство и да ви кажам се чудам по кој основ.освен ако имал документ од турско време ама и тоа не ми влага во глава ,бидејќи колку што знам Бугарија е против издаванје на гражданство на турци.политика е во прашајне или лотарија кој има среќа ке земи а кој не ке скапува во оваа вукојебина
Ма немој
 
Член од
1 јули 2017
Мислења
202
Поени од реакции
177
Сакаш верувај сакаш не .адресата му се води во Благоевград бидејќи имаше споделено.државјанството му е излезено пред три месеци.[DOUBLEPOST=1529005672][/DOUBLEPOST]
Pari ima dadeno na Kolev I vo MP, prasajgo na kogo ima dadeno I ti svrsisi rabota
Абре јас седев со колев кога ги подавав документите и му понудив
Pari ima dadeno na Kolev I vo MP, prasajgo na kogo ima dadeno I ti svrsisi rabota
Ако некој врши работа до 4000 може,повеќе не.ама на сите некако не му се слуша.појке од ова немам за давајне
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom