Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 февруари 2014
Мислења
1.010
Поени од реакции
865
Сите сме посредници... колку е паметно тоа што го знаеш, уште попаметно се чуствуваш од кога напиша.
Можеби треба секоја информација што е споделена да биде компезирана, а не вака без пари споделена. Или секоја личност од форумот што ме замолила да ја однесам Софија кога ќе сум одел да им земам пари барем за гориво.
Гледај и сам кои се информациите што се споделуваат и види дали некој од нешто може да спечали нешто.
Јас овде имам сфатено дека секој постира што ќе слушни, е сега што ќе сфатиш сериозно... твоја работа
Koga site znaeme deka si posrednik, barem pisi cena.
 
Член од
23 февруари 2016
Мислења
415
Поени од реакции
581
Ајде опуштено малку, мислете кога ќе не сликаат вака за документи, па не сме испаднале убаво на сликата, стрчело влакно, златниот заб не се гледал... :)

Прегледај го приврзокот 186905
Јас колку што гледам, можеш да се гледаш во мониторот додека се местиш. Валјда затоа е свртен :D
 
Член од
10 ноември 2017
Мислења
23
Поени од реакции
4
Da epten brzo prerazgleduvaat od dopolnitelna so podneseni dokumenti. Kako ne! Jas sum na dopolnitelna so dostaveni dokumenti vo dva navrati poveke od 2 god! I seuste nema kraj ova ludilo.

Isto kako i drugite kandidati od 2014 godina. Kako glatko si izvlekuvate zaklucoci i preogjate preku 2014 god so kup zaglaveni molbi ko da ne postoi e cudo.
Najinteresni se onie greFcinja od skoro staveni na dopolnitelna sto prasuvaat i se nadevaat na brza razvrska...
Abe ti glup li si. Ima razlika POMEGU dopolnitelna so pisuva za rok od eden mesec da odneses dokument sto se sovpagaat preziminjata I dopolnitelna da dokazes deka imas staro poteklo aloooo ovde se tropa koj so mu tekne.[DOUBLEPOST=1520789968][/DOUBLEPOST]
Koe brzo besefe. Po dve godini i kusur drememe tebe za dva meseci te izvadija na dop na fin pa na dop. Nekoja greska u sistemot napravile nema sansa da te razgledale i pak na dop da te stavat posto posle vtoroto odvivaat
Decko jas posle zadolzitelnata bev na finalna pa me stavija na dopolnitelna deka ima greska vo preziminjata pomegju majka mi i tetka mi so rok od eden mesec. Otkako odnesov vo dekemvri ispravni izvodi od majka mi itetka mi pak me stavija na finalna i sega vo fevruari use ednas na dopoitelna me stavija i pak so istataa pricina i pak da odnesam izvodi kadesto se poklopuvaat preziminjata so rok do kraj na mart!!! Ke mi kaze li nekoj sto se slucuva? Zosto dva pati za istoto me stavaat na dopolnitelna koga ednas veke odnesov izvodi kadesto se poklopuva se? Mozno li e da baraat uste ednas bidejki jas ba prvata dopolnitelna im dadov od majka mi i od tetka mi izvodi a ne i od mene bidejki mislev deka nema potreba neli gi imaat tie moite dokumenti veke tamu?????
 
Последно уредено:
Член од
8 февруари 2018
Мислења
46
Поени од реакции
23
Abe ti glup li si. Ima razlika POMEGU dopolnitelna so pisuva za rok od eden mesec da odneses dokument sto se sovpagaat preziminjata I dopolnitelna da dokazes deka imas staro poteklo aloooo ovde se tropa koj so mu tekne.[DOUBLEPOST=1520789968][/DOUBLEPOST]

Decko jas posle zadolzitelnata bev na finalna pa me stavija na dopolnitelna deka ima greska vo preziminjata pomegju majka mi i tetka mi so rok od eden mesec. Otkako odnesov vo dekemvri ispravni izvodi od majka mi itetka mi pak me stavija na finalna i sega vo fevruari use ednas na dopoitelna me stavija i pak so istataa pricina i pak da odnesam izvodi kadesto se poklopuvaat preziminjata so rok do kraj na mart!!! Ke mi kaze li nekoj sto se slucuva? Zosto dva pati za istoto me stavaat na dopolnitelna koga ednas veke odnesov izvodi kadesto se poklopuva se? Mozno li e da baraat uste ednas bidejki jas ba prvata dopolnitelna im dadov od majka mi i od tetka mi izvodi a ne i od mene bidejki mislev deka nema potreba neli gi imaat tie moite dokumenti veke tamu?????
Ima li nekoj sto e razgledan od tie sto sme na dopolnitelna so rokovi neka se pofali nekoj i za kolku kratko se razgleduvaat ???
 
Член од
7 мај 2014
Мислења
307
Поени од реакции
399
Abe ti glup li si. Ima razlika POMEGU dopolnitelna so pisuva za rok od eden mesec da odneses dokument sto se sovpagaat preziminjata I dopolnitelna da dokazes deka imas staro poteklo aloooo ovde se tropa koj so mu tekne.[DOUBLEPOST=1520789968][/DOUBLEPOST]

Decko jas posle zadolzitelnata bev na finalna pa me stavija na dopolnitelna deka ima greska vo preziminjata pomegju majka mi i tetka mi so rok od eden mesec. Otkako odnesov vo dekemvri ispravni izvodi od majka mi itetka mi pak me stavija na finalna i sega vo fevruari use ednas na dopoitelna me stavija i pak so istataa pricina i pak da odnesam izvodi kadesto se poklopuvaat preziminjata so rok do kraj na mart!!! Ke mi kaze li nekoj sto se slucuva? Zosto dva pati za istoto me stavaat na dopolnitelna koga ednas veke odnesov izvodi kadesto se poklopuva se? Mozno li e da baraat uste ednas bidejki jas ba prvata dopolnitelna im dadov od majka mi i od tetka mi izvodi a ne i od mene bidejki mislev deka nema potreba neli gi imaat tie moite dokumenti veke tamu?????
Zemi si terapija Heleks od kaj @Candy
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
fatigoova ostavi na se spustaj na istoto nivo
Не бе, без гајле, ме интересира само од каде му е идејата, затоа што не е единствен.
Форумот го сваќам како место за споделување на информации. Така и настапувам. Кој сака нека верува а кој не не мора.
 
V

vkv

Гостин
Pa dobro de stom ja poznavas odgovorii, si ima maka, greota e ako naleta na izmamnicka
Ok e zenata. Samo ne moze da pomogne na tie sto se na dopolnitelna. Moze ako si za intervju da te premesti nekolku meseci porano. Ja se prosetav do nis kaj nea da vidam dali ke me odglavi od 2014 sum ama nisto. Drugo ako ve interesira javete i se slobodno.00359888300401
 
Член од
10 јануари 2016
Мислења
43
Поени од реакции
38
Ova e forum, nema ovde experti, celta e spodeluvajne informacii, normalno ima sirejne I na mnogu lazni informacii, nikoj ne rece deka e donesen nov zakon, I sekoj za sebe treba da odluci koja informacija e tocna a koja lazna, vistina e deka ima mnogu gluposti na forumov no edinstveno preku ovaj forum mozeme da doznaeme sto se slucuva vo MP, dali davaat ili ne I na kogo davaat ili odbivaat, vo sekoj slucaj forumov e mnogu korisen
Spored mene celta e za site koi imaat aplicirano da napisat kako im se dvizi postapkata, i da spodelat informacija do kade se so postapkata.Jas licno primetuvam deka ima okolu 4 forumdzii koi od se se razbiraat i na se odgovaraat mislis na Jotova i se ovlasteni lica za odnosi so javnost.
 
Член од
3 ноември 2017
Мислења
102
Поени од реакции
61
Од кој град е Цветелина,многу ја фалаат на српскиот форум.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom