Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • https://forum.kajgana.com/threads/%D0%91%D1%83%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%BE-%D0%B4%D1%80%D0%B

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
1.784
Поени од реакции
3.917
Прегледај го приврзокот 230167Прегледај го приврзокот 230167
Decki UKAZ 190

Podneseni dokumenti 2016 ta
Intervju 2017 avgust mesec
Polozitelno 21 april 2019
Denes Ulaz 190
So potvrda od Bt izvodi od dedo
Denes Ukaz
Drugo nisto ne noseno dopolnitelno.
So sreka na siteПрегледај го приврзокот 230167
Честито!!!!
Автоматски споено мислење:

Fala drugar da siguren sum ,sekoj den pratev.
Deka i jas i soprugata cekame
Ona e maj polozitelno nekade pocetok.
Pozdrav site da si docekate
Кој бр на образувана преписка ти е?
 
Член од
27 март 2019
Мислења
219
Поени од реакции
193
Decki kako sto izgleda poradi toa sto nastana tolkav zastoj i cekanje, najverojatno se resile da gi cistat godinite po Red...pa zatoa Sega imame potpis so polozitelno od april... Cestitki na site so zdravje da si go koristete pasosot
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
1.784
Поени од реакции
3.917
*****Апдејт 22.01.2020

Список на положително
Положително од Јануар останаа


29.01.2019 @Soprano99
30.01.2019 @dalibor1992
30.01.2019 @Belich


Положително од Фебруар останаа


05.02.2019 @`аурора12
06.02.2019 @peperutka23
10.02.2019 @Izi-Mizi
19.02.2019 @rengoring
xx.02.2019 @Kiree
.02.2019 @BGJANA
.02.2019 @bo1
Хх.02.2019 @Ferarri100
19.02.2019 @kikikiki1
20.02.2019 @Callisto
20.02.2019 @donnalia
20.02.2019 @responsible
20.02.2019 @Madrista!!!
20.02.2019 @Andrijan4e9321
20.02.2019 @DeMew
20.02.2019 @Ilindenec
27.02.2019 @mrmnik_ko
27.02.2019 @katekiki
27.02.2019 @Malo blgarce
27.02.2019 @blag123
27.02.2019 @blag123
xx.02.2019 @bagatela
крај.02.2019 @RaZ-R
крај.02.2019 @pejo89
крај.02.2019 @SotirLashko


Положително од Март
08.03.2019 @Gunner1
12.03.2019 @kocevskii
12.03.2019 @Aryann
12.03.2019 @limonka
12.03.2019 @Root5
12.03.2019 @seowizard
12.03.2019 @Golden123
14.03.2019 @Trpana
19.03.2019 @Milll
19.03.2019 @Bregovic
19.03.2019 @Aleks99
19.03.2019 @Root5
25.03.2019 @Pakito11
25.03.2019 @Mr.HyPNoTiC
27.03.2019 @goldfinger
27.03.2019 @DRD86
27.03.2019 @N.ROMSOM
xx.03.2019 @VikicaMk
xx.03.2019 @Jovicaaa
Xx. 04.2019- @stephanno111


Положително од Април

21.04.2019 @M.M.M -УКАЗ 190
24.04.2019 @ognen101
24.04.2019 @ДАНКАН
24.04.2019 @12majmunka34
30.04.2019 @palekrstic
30.04.2019 @Reaper trolo
30.04.2019 @zapce M
30.04.2019 @Solskjaer5
30.04.2019 @N-ter

Положително од Мај
15.05.2019 @@daov.goran
15.05.2019 @Lovesimba
15.05.2019 @anamela
15.05.2019 @darkodamjan
15.05.2019 @Bonitop123
27.05.2019 @Mattea
0x.05.2019 @Lovesimba

Положително од Јуни
15.06.2019 @josifcaki
15.06.2019 @Prca
27.06.2019 @Kiko 9

Положително од Јули
05.07.2019 @RojalBND
05.07.2019 @jejans
07.07.2019 @Fenia
18.07.2019 @Vinz
26.07.2019 @Kasper78Положително од Август
06.08.2019 @theboy
01.08.2019 @nebojsha985
01.08.2019 @stuttgard
01.08.2019 @mihail2804
01.08.2019 @Kate@
10.08.2019 @Deki84
12.08.2019 @dvladev

Положително од Септември
27.09.2019 @igordespo

Положително од Октомври
25.10.2019 @bavarec89
28.10.2019 @Oktavijan

Положително од Ноември
01.11.2019 @Bobedimean
13.11.2019 @Zanaetcija
17.11.2019 @macedonmk
25.11.2019 @Bigo
27.11.2019- @Kapetanot
29.11.2019 @Nexon
30.11.2019- @marijantiДЕКЕМВРИ
20.12.2019- @Banne
30.12.2019- @Zlatkoim
30.12.2019- @Fill
30.12.2019- @angieee21

ЈАНУАРИ 2020

14.01.2020 - @RRR123-финална 15.08.2019
14.01.2020-@bolowr4r4 -финална 19.08.2019
14.01.2020- @Nikispec
21.01.2020- @Majbejker 15.08.2019- финална
21.01.2020-@Smooth21- 22.08.2019-финална-потврда
 
Последно уредено:
Член од
14 јануари 2020
Мислења
12
Поени од реакции
22
n
Decki kako sto izgleda poradi toa sto nastana tolkav zastoj i cekanje, najverojatno se resile da gi cistat godinite po Red...pa zatoa Sega imame potpis so polozitelno od april... Cestitki na site so zdravje da si go koristete pasosot
toa nema logika zosto ima ogromen broj sto se ostanati i cekaat za potpis od 2016
 
Член од
26 октомври 2019
Мислења
68
Поени од реакции
88
Decki kako sto izgleda poradi toa sto nastana tolkav zastoj i cekanje, najverojatno se resile da gi cistat godinite po Red...pa zatoa Sega imame potpis so polozitelno od april... Cestitki na site so zdravje da si go koristete pasosot
Nemat logika i to posto imat na forumov so bile pred nego na intervju i na polozitelno a nemaat potpis uste. Eventualno da imat ukazi a da ne se objaveni samo taka imat logika
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
1.784
Поени од реакции
3.917
Nemat logika i to posto imat na forumov so bile pred nego na intervju i na polozitelno a nemaat potpis uste. Eventualno da imat ukazi a da ne se objaveni samo taka imat logika
Рачунајте 10 укази со по 400-500 преписки не се објавени од 191-201,така да сите се решени од 2016 и дел 2017!!!!!
 
Член од
26 октомври 2019
Мислења
68
Поени од реакции
88
Рачунајте 10 укази со по 400-500 преписки не се објавени од 191-201,така да сите се решени од 2016 и дел 2017!!!!!
Mhm znacit sega koj aadministrativec kako rabotot po brzina taka gi objavuvet ?
Автоматски споено мислење:

Nekoj drug da se pofalit so ovaj ukaz ?
 
Последно уредено:
Член од
30 септември 2015
Мислења
194
Поени од реакции
271
Генерално и да ви ги објават ќе биде навала за термини...исто паковање ви е све...тајмингот е јуни-август пасош во рака врти сучи...е сега кому отказ ќе дадат тоа е битното. Олабајте има за сите :)
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
828
Поени од реакции
1.220
Не ги лажете луѓето, од 20 до 50 преписки/предмети има во еден Указ, поверојатно 30 до 40.
После секој потпишан Указ скоро половина од тие што добиле потпис верувале или не се членови на Форумов, каква коинциденција :D :facepalm: Со многу ретки исклучоци секако.
 
Последно уредено:
На врв Bottom