Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Член од
24 мај 2018
Мислења
94
Поени од реакции
27
Образувана преписка N:8218/2014/11.07.2014 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 216 от 2015 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.


dali moze nekoj da mi kazi ova sto znaci ?
ti e potpisan ukazot so sreka neka tie

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 
Член од
30 ноември 2017
Мислења
48
Поени од реакции
25
Образувана преписка N:8218/2014/11.07.2014 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 216 от 2015 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.


dali moze nekoj da mi kazi ova sto znaci ?
Predhodnio status kako ti beshe?
 
Член од
5 јули 2018
Мислења
237
Поени од реакции
193
Образувана преписка N:8218/2014/11.07.2014 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 216 от 2015 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.


dali moze nekoj da mi kazi ova sto znaci ?
So so dokumenti si? Znaci cestitki treba da castes
 
Член од
21 мај 2017
Мислења
101
Поени од реакции
49
Образувана преписка N:8218/2014/11.07.2014 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 216 от 2015 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.


dali moze nekoj da mi kazi ova sto znaci ?
Ukaz 216 ot 2015? ili Ukaz 216 ot 2018?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
1.578
Поени од реакции
3.170
Образувана преписка N:8218/2014/11.07.2014 г. Вашата преписка е вклјучена в Указ 216 от 2015 год. Можете да резервирате час, за да получите удостоверението си лично. Можете да направите нова резервација само ако сте пропуснали п'рвата резервација.


dali moze nekoj da mi kazi ova sto znaci ?
Честито,треба да си резервираш термин за подигнување на указ.
Сподели кога беше на интервју и каде,и со што документи си?
 
Член од
14 јуни 2018
Мислења
19
Поени од реакции
26
Proverka od vice sea e redovna postapka ili nekoj dobiva potpis i bez da bide staven na proverka?
MISLAM deka e redovna.. Kako sto citav tuka ponazad nekako site koi bile intervjuirani od 2017 navaka, go imaat toj status kako posleden cekor.. Toa e verojatno nesto kako: odobreno e samo stoi na biro kaj Yotova za da (ne) potpise.
 
Член од
3 мај 2017
Мислења
42
Поени од реакции
19
Некој на интервју април - мај 2016 да каже каков му е статусот. Поздрав
 
Член од
8 април 2017
Мислења
37
Поени од реакции
45
Proverka od vice sea e redovna postapka ili nekoj dobiva potpis i bez da bide staven na proverka?
Kako sto gledam najverojatno site se na proverka od vice a sto se od 2017, jas bev so uste dvajca na ist den intervju i tie se na proverka[DOUBLEPOST=1532101792][/DOUBLEPOST]
so kakov dokument si[DOUBLEPOST=1532078411][/DOUBLEPOST]
i

so kakov dokument si[DOUBLEPOST=1532078450][/DOUBLEPOST]
kakov dokumenti imas
Potvrda od Veliko trnovo za dedo vojnik
 
Последно уредено:
На врв Bottom