Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.264
Поени од реакции
1.468
Mora li da odis vo Sofija za slikanje za pasos i licna karta, moze li cela rabota da se izbrka preku Ambasada?
За прв пат вадење треба да се оди во Бугарија, за продолжвање може да се збрка и преку конзулат или амбасада, но фаќа повеќе време и со закажвање
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
120
Поени од реакции
37
За прв пат вадење треба да се оди во Бугарија, за продолжвање може да се збрка и преку конзулат или амбасада, но фаќа повеќе време и со закажвање
Ok fala samo da prasam, podiganjeto na ukazot , prijavuvanjeto na adresata i uplatata za egn moze da se napravat preku ambasada?
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.234
Поени од реакции
1.222
Treba da platis od koga si bg.grazdanin. okolu 120 eu godisno e.se plaka vo nap (nacionalna agencija na prihodito) na ul. 6. Septemvri..nosi so sebe drzavjanstvo i licna karta.,.posle oni ke te upatat sto ponatamu[DOUBLEPOST=1531543899][/DOUBLEPOST]
Ne ti treba molba..ides do miniterstvo na pravosadie i si trazis nazad ...treba da nosis drzavjanstvo bg. ako imas
ако може да прашам,зошто вадите и осигурање?да не ви бараат за вработување во странство!!бараат ли такво нешто??
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
387
Поени од реакции
198
преписка е вклјучена в Указ 73 от 2018 год

kade moze da vidam sto znaci ovaj ukaz 73 od 2018 i uste eden ima ukaz 6 od 2018 po sto e daden po koja osnova bez razlika koi dokumenti se podadeni
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.264
Поени од реакции
1.468
Ok fala samo da prasam, podiganjeto na ukazot , prijavuvanjeto na adresata i uplatata za egn moze da se napravat preku ambasada?
Подигање и адреса, за егн, мора во Бугарија[DOUBLEPOST=1531655500][/DOUBLEPOST]
Abe glup makedonski narod nekoj so godini ceka pasos za idinata nekoj komentira dali da odi vo sofija da se slika ili od doma da go slikat za 20 evra cigani se prajte puu pisman sum so sum se rodil makedonec i u vaa prokleta gnasna drzava
Всушност си прашуваат за процедурата, баш затоа е тамава на форумот
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
735
Поени од реакции
452
Подигање и адреса, за егн, мора во Бугарија[DOUBLEPOST=1531655500][/DOUBLEPOST]
Всушност си прашуваат за процедурата, баш затоа е тамава на форумот
aj pazi si gi kamionite ili si brkas musterii na forumov te znaeme site i uste kolku lazni profili imas na forumov zaedno so Psiho candy
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.264
Поени од реакции
1.468
aj pazi si gi kamionite ili si brkas musterii na forumov te znaeme site i uste kolku lazni profili imas na forumov zaedno so Psiho candy
Твоја работа, барем не лечам фрустрации наметнати од неспособноста. лив лонг анд проспер со умо

Убаво кога ме знаеш дојди представи ми се и кажи ми во лице, и за твоја жал немам повеќе профили на форумот. Кој има, пес мајката
 
Член од
26 декември 2015
Мислења
19
Поени од реакции
5
Da ne znae nekoj do koga e stignato so izdavanje na proizhodi ,dali ima nekoj zastoj ,cekam 9 meseci.
 
Член од
7 август 2017
Мислења
109
Поени од реакции
134
Hahahaha samo 4g ps. Izdrzavme Tolku vreme za uste malku kje izdrzhime kamo srekja da zavrshime pozitivno ;) pozdrav!
 
На врв Bottom