Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 октомври 2017
Мислења
42
Поени од реакции
13
Zdravo momci da prasam neso pradedo mi ima sluzeno 3 godini vojska vo bugarija kade mozam da izvadam dokument vo bugarija nekoi vikaat vo Veliko Trnovo gi davale
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
346
Поени од реакции
460
Prvo izgleda ne gi imas procitano zakonite vrz osnova na koi rabotat DABC I MP,vtoro ako si otvoris zdruzenie treba da bide priznaeno a koi se priznaeni se gleda na sajtot od DABC, treto spored zakonot DABC go utvrduva bugarskoto poteklo a nie imame site proishod deka imame bugarsko poteklo I nemozi spored zakonot MP da ne odbiva I da veli deka nemame bugarsko poteklo koga instituciata DABC koja e zadolzena da utvrduva veke ni dala potvrda deka imame,cetvrto fakt e deka potvrdite od zdruzenie se zakonski no vo momentov nema volja vo Bugarskata vlada da ni dava I ne zaebava,od edna strana sme bile Bugari a od druga e sega dokazete deka ste iako znaet deka 95% od nas nemaat dokumenti poradi politickata situacia vo minatoto[DOUBLEPOST=1511007176][/DOUBLEPOST]
Sebo dali e sigurno deka e za bez pari potvrdata? Zatoa sto I od BKKS velea deka e bez pari potvrdata no samo 30 evra bile za zaclenuvajne hahaha.
So sigurnost ti velam samo prevod i legalizacija se plaka a potvrdata bez pari ni CLENSTVO NI NISTO
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
400€ е дo крaј aмa другите 150 пo зaвршувaњетo нa прoцедурaтa сме дoгoвoрени.Инaку дaјбoже сите дa успееме
горе долу пак премногу ефтино си прошал вероватно ти е роднина или пријател но како и да е барем да ти успее..
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
62
Поени од реакции
27
Jas plativ 130 evra koga pocna da mi posreduva i treba da dadam 100 evra koga ke mi iskoce drzavjanstvoto..
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
346
Поени од реакции
460
Legalizacija od dokument so prevod e20leva 30 leva se plaka taksa za dabc notar ti e 5 leva sve vkupno do intervju imas zavisi od izvodi kolku imas ne pominuva poike od 180leva ili okolu 90evra nagradata za posrednik e okolu 70 do 100evra tolku se rabotese e koga pocna biznisot da cveta stana i do 600evra a davackite ostanaa isti[DOUBLEPOST=1511106512][/DOUBLEPOST]Kif
Значи кифлата е безпари, сусамот се плаќа
Kifla ili susam toa e
 
Член од
13 септември 2017
Мислења
36
Поени од реакции
24
Vo petokot bev vo Sofia da dostavam dopolnitelni dokumenti, krstenica od pra pra dedo orginalot mi go zedoa ne mi kazaa nisto. Nemase mnogu guzva okolu 20tina makedonci site zakazuvaa za intervju i im go zakazuvaase posle 12 meseci znaci narednata godina. Izvestuvam samo da znaete kakva e situacijata za kolku vreme se zakazuva intervju pozz
 
Член од
19 ноември 2017
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво луѓе
Дали некој има контакт или знае презиме од посредникот Гоце Ролната од Охрид или околината?
Пишете тука или во пп контакт број или презиме.
Фала поз :)
 
Член од
7 октомври 2010
Мислења
42
Поени од реакции
37
gledam zborite za pari koj kolku dal... jas sum so pominato intervju preku posrednik i sum dala 300€ do sega... sto znam ne e tesko sam da si brkas ama do sega za nisto ne sum se zamarala... samo sum se pojavuvala kaj kje mi kaze i me cekal so spremni dokumenti...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom