Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.648
Поени од реакции
27.969
Му се имa ли нa некoј слученo дa му гo пoместaт дaтумoт зa интервју и зa тoa дa гo известaт,или пaк дa гo врaтaт нa зaкaжaниoт термин?
 
Член од
30 ноември 2014
Мислења
469
Поени од реакции
948
Не ми ги ни побараа, кога правев интеревју. Не им требале.
Да ги доставив оригиналите , но тие ми ги вратија веднаш
Неколку пати до сега имам потенцирано да ги доставувате оргиналните документи. На крајот од процедурата т.е. при подигање на указот ги враќаат. Ете го ризикот вратен на дополнителна значи како да сте сте правеле интервју на денот кога ќе ги доставите оргиналите и повторно уште нови две години чекање.
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
Неколку пати до сега имам потенцирано да ги доставувате оргиналните документи. На крајот од процедурата т.е. при подигање на указот ги враќаат. Ете го ризикот вратен на дополнителна значи како да сте сте правеле интервју на денот кога ќе ги доставите оргиналите и повторно уште нови две години чекање.
Не си во право , 100 пати му реков на посредников, и сега да ги носам оригиналите? Ми рече уживај ништо не треба. После дополнителна проверка стои само запирка и ништо повеќе. Да требеше да се носи ќе пишуваше како на други што му стои според член тој и тој и сл.
 
Член од
9 јуни 2017
Мислења
291
Поени од реакции
196
Не си во право , 100 пати му реков на посредников, и сега да ги носам оригиналите? Ми рече уживај ништо не треба. После дополнителна проверка стои само запирка и ништо повеќе. Да требеше да се носи ќе пишуваше како на други што му стои според член тој и тој и сл.
vo pravo si,a ako nekoj saka da nosi dokumenti neka nosi sekoj mesec neka gi obnovuva i jas sum na dopolnitelna
 
Член од
29 август 2016
Мислења
15
Поени од реакции
4
Неколку пати до сега имам потенцирано да ги доставувате оргиналните документи. На крајот од процедурата т.е. при подигање на указот ги враќаат. Ете го ризикот вратен на дополнителна значи како да сте сте правеле интервју на денот кога ќе ги доставите оргиналите и повторно уште нови две години чекање.
А тие шо се преку брат каков оргинал да однесат? Само измислувате нешто самите. Прави политички аналитилари сте
 
Член од
9 февруари 2009
Мислења
16
Поени од реакции
17
Se slusnav so posrednikot site nie koi sme so status od finalna izvadeni na dopolnitelna ne treba da dostavuvame nikakvi dopolnitelni dokumenti.Toj mi rece deka toa e novata procedura za dopolnitelna proverka na site koi imat podadeno za bg drzavjanstvo .Dopolnitelna proverka znaci proverka na kriminalno dosie ,proverka na dosie na toj od koj imas zemeno dokumenti za dobivanje na proishod taka da ostanuva da pocekame.Inaku intervju 04.04.2016 vo Sofija so dokumenti od vujko so bg pasos
 
Член од
9 јуни 2017
Мислења
27
Поени од реакции
25
Kom se prvom potpiše ukaz daje pijenje

Послато са 5010D уз помоћ Тапатока
 
Член од
9 февруари 2009
Мислења
16
Поени од реакции
17
E sega ako znaj nekoj da kazi koj e sledniot status posle ova na dopolnitelna i otprilika za kolku vreme treba da se ocekuva promena vo drug status
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Неколку пати до сега имам потенцирано да ги доставувате оргиналните документи. На крајот од процедурата т.е. при подигање на указот ги враќаат. Ете го ризикот вратен на дополнителна значи како да сте сте правеле интервју на денот кога ќе ги доставите оргиналите и повторно уште нови две години чекање.
Ne gi zemaat jas spomnav 100 pati zvonev i vo MP ne gi zemaa i na intervju preprasav koga pravev i mi kazaa deka nema
potreba...
 

tgdk

Go-Run
Член од
5 април 2017
Мислења
126
Поени од реакции
169
А тие шо се преку брат каков оргинал да однесат? Само измислувате нешто самите. Прави политички аналитилари сте
Да еве и јас сум со брат...почнувам веќе 5ти месец како сум на финална,интервју лани средина на Април...
 
Член од
2 октомври 2016
Мислења
349
Поени од реакции
294
Site so potvrda od kaj lazar mladenov da ne se sekiraat proagaat locno mi laza prijatel sto raboti vo ministerstvo moze da pobaraat samo uste ednaska da se odnese potvrdata orginal ako ne e dadena vo dabc a na dopolnitelna gi vadat za detalni proverki uste ednas od vice prezidentot ama se raboti i na toa da se olesni zemanjeto na drzavjanstva za makedonci sto se osekaat kako bugari taka da ne se sekirajte site ke zememe ukazi pozz

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Член од
23 јуни 2017
Мислења
37
Поени од реакции
55
Zdravo! Dali znaete za kolku vreme od prilika e potrebno za da se smeni ovoj status vo dr ? ,,По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство,,. 2 ipol meseci e veke vo taa procedura... koj i da prasam so imat veke zemeno bg pasosi , kazuvaat 1 ili 2 meseci najmnogu a potoa sleduvaat dr proceduri... 2013 imam podneseno dokumenti a 2014 bev na intervju i seuste cekaaam... Vi blagodaram.
 
Член од
9 јуни 2017
Мислења
27
Поени од реакции
25
Zdravo! Dali znaete za kolku vreme od prilika e potrebno za da se smeni ovoj status vo dr ? ,,По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство,,. 2 ipol meseci e veke vo taa procedura... koj i da prasam so imat veke zemeno bg pasosi , kazuvaat 1 ili 2 meseci najmnogu a potoa sleduvaat dr proceduri... 2013 imam podneseno dokumenti a 2014 bev na intervju i seuste cekaaam... Vi blagodaram.
По старо 2-4 месеца а по ново се не зна,мало дуже траје

Послато са 5010D уз помоћ Тапатока
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom