Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
26 февруари 2022
Мислења
2
Поени од реакции
1
ukaz!!! podavanje dokumenti septemvri 2017, intervju 22 maj 2019, polozitelno 21 oktomvri 2021 i ukaz 25 februar 2022. vi posakuvam na site sreka i da dobiete ukazi sto poskoro!
bravo polovinite i poveke prepisku na finalna zaglaveni od maj nekoi ukazi katastrofa koj kako e krsten

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
40
Поени од реакции
34
Sakam da prasam imam slusnato od bitola moze da se zeme pasosh pobrzo ama da ne se plaka poveke dali ima nekoj da znae poveke za ova blagodaram
 

TOT

sorcerer
Член од
2 јануари 2019
Мислења
790
Поени од реакции
1.289
Светов у курац отиде, а некои од нас нема да можат ни блгарски пасош да земат.....страшно што ни прават бугариве.
 
Член од
3 април 2019
Мислења
19
Поени од реакции
15
Se javiv kaj posrednikot i mi kaza deka ke se zavrsela rabotata za dva dena i ke cini 300evra plus smestaj 10tina 12 evra od vecer.
Dok mi reci da nosam so mene dve sliki pasos forma eden izvod na rodeni i vencanica.
Ako nekoj po skoro bil za ovaa rabota neka mi pise pp da go potprasam nesto da ne trupame tuka.
Kako e za vlez vo bg sega moze samo so vakcina ili treba i testovi. Treba li da bide isprintana potbrdata za vakcina na list ili moze i vo telefonot da se pokaze.
Fala vi
po ukaz li ke odis druze????? on ke ti zeme 300 evra na suvo a ti ke si platis uste 150 ekstra za dokumenti citaj go Altair75 ima manifest napisano za ovaa rabota te obuka za posrednici . ne frlajte pari u vetar be luge za nesto sto mozete sami da si go zavrsite samo vi treba da zemete 1 sloboden den od rabota!!!
 
Член од
24 јуни 2008
Мислења
101
Поени од реакции
43
Zdravo decki nov sym na forumov pa sakam da prasam, a ne se razbiram mnogu
Na intervju bev vo noemvr 2020 vo sofija bg
So stari original bugarski dokumenti vencanici,licni karti od na majka mi pra baba
Brojce na prepiska sum 10xxx/2020
Od posle intervjuto nekolku meseci do den denesen sum na status
  • По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
SEga sakam da prasam uste kolku ima do pasos dali ke cekam uste dolgo vreme ili ne,(baram barem grub vremenski odgovor ako nekoj ima znaenje da mi odogovri) bi blagodaram od napred ubav den na site
Zdravo drugar. I jas bev na intervju istata godina i mesec no vo Bitola vo bugarskiot konzulat. Od 24 avgust 2021 sum na finalen status pa do den denes. Spored statusite za bg drzavjanstvo na finalna se cekat 2 godini od prilika i nesto a koga ke se smenit vo polozitelno ili dopolnitelna nikoj uste ne znajt. Mnogu lugje sme zaglaveni na toj status, uste ne se iscisteni od 2019 so bile na intervju, taka da ostanvit da cekame. Evo gledam veke pocnaa da rabotat od sofija da gi razgleduvaat dokumentite, da gi menuvaat statusite. Sledi go statusot na stranata za bg drzavjanstvo i objavite na forumov i ke bidis vo tek. Pozdrav i sekoe dobro.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.444
Поени од реакции
9.184
ima nekoj da napravi tabela kolku prepiski preminale od finalna na polozitelno,ili dopolna ili od zadolzitelno na finalna,edno vreme ovde se azurirase tabela na prepiski,ama ne znam koj praese toa,imavme malku uvid kako idea prepiskite
Алтаир ве скапа молење (во повеќе наврати) некој да ја превземе неговата работа ама повеќето сте готовани и џаболебари што сакаат само на тацна (извини вака).

Во архивот во Софија има шанси да го најдеш тоа што го бараш.
Прати им маил или оди лично.
 
Член од
16 јуни 2015
Мислења
52
Поени од реакции
60
Ukaz 14 i kaj mene, so sreka na site
Автоматски споено мислење:

Едно прашање молам, јас сум преку конзулат Битола е сега за да закажам термин за подигање треба да внесам податоци од пасош но пасошот ми е поминат. Дали некој знае колку време ќе стои ова за закажување термин додека да го пратат Битола?
 
Последно уредено:
Член од
21 мај 2021
Мислења
17
Поени од реакции
24
Момци ми треба помош.

Интервју за 10 дена. Извадени изводи преку прабаба. Плус документ сродство брат-сестра. Ке видиме дали ке помине.

Знам имаше поставено за прашања на интервју, но неможам да најдам. Пребарувам два дена :) дали може некој повторно да ги закачи?

После интервју ке пишам дали помина со тие документи, може на некој ке помогне.
 
Член од
20 февруари 2021
Мислења
61
Поени од реакции
288
Момци ми треба помош.

Интервју за 10 дена. Извадени изводи преку прабаба. Плус документ сродство брат-сестра. Ке видиме дали ке помине.

Знам имаше поставено за прашања на интервју, но неможам да најдам. Пребарувам два дена :) дали може некој повторно да ги закачи?

После интервју ке пишам дали помина со тие документи, може на некој ке помогне.
Автоматски споено мислење:

 

Attachments

Член од
28 мај 2019
Мислења
135
Поени од реакции
212
Fala. Dali se toa novite prasanja? I dali gi imas slucajno na makedonski jazik
Ние ги учевме на бугарски јазик и така одговараме, мислам подобро ќе ти биде така да ги научиш. Инаку можеш да ги најдеш на форумот со (лупата) пребарувај по клучни зборови 'прашања' 'интервју' и сл.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom