Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
29 април 2020
Мислења
283
Поени од реакции
502
Srcka Cestito :)
Автоматски споено мислење:


Cestito zlaten :) Se najdobro ponatamu... Bas mi e milo.... Se isplati cekanje Da znaes :)
Bigice znam brate i te kako znam :) sega ne te sprecuva nisto da bides sloboden covek pomegu ajkulite vo evropa. Bidi hrabar i porbaj da plivas so niv edvaj cekam . Cestitki na site deneska ako Mk ni zatvori vrata neka ovaa sledna vrata donese na site sreka ideme ne na jako NA NAJAKOOO


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
297
Поени од реакции
563
UKAZ - zbor koj go cekame 4,5,6,7 a mozda i poveke.

UKAZ - zbor koj ti ovozmozuva da bides blgarin a ne si , no ti treba tolku silno za da bides svoj .

UKAZ - zbor koj go sonuvas site ovie godini.

UKAZ- zbor koj nasmeal mnogu luge :)

UKAZ - zbor koj verojatno poteknuva od bugarskoto vreme za nas makedoncite znaci SLOBODA !!!

UKAZ 278 , koj me nasmea MENE, mi ja dade SLOBODATA i me napravi SVOJ COVEK :)
Pocnav 2017 mart , intervju 24.08.2018 , finalna 01.03.2020, polozitelno 16.06.2020.
@Mood se odjavuva so ukaz , blagodarnost do MISKOLO,BIGO,BIBO,PALE itn ....

Ostanete trpivi se isplati


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mood rasplaka me so ovaj esej , pa so ajkulite ,pa koi oksimoroni,metafori ,pridavki,piroski.. heheh cestitki drugar i da ja belezes ovaa data u kalendaro so crven flomaster
 
Член од
29 април 2020
Мислења
283
Поени од реакции
502
Mood rasplaka me so ovaj esej , pa so ajkulite ,pa koi oksimoroni,metafori ,pridavki,piroski.. heheh cestitki drugar i da ja belezes ovaa data u kalendaro so crven flomaster
Hahah izvini ako predizvikav cuvstvo da se rasplaces ali... posle 20g makotrpno rabotenje tuka da napravam nesto za mene i moja familija i cekanje 5 godini za slobodata toa ednostavno izleze samo od mene :) ali priznaj ubavo ti dojde na dusickata koa go procita :) haha fala drugar ke se najdeme nekade megu ajkulite :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
5 февруари 2021
Мислења
2
Поени од реакции
3
Pozdrav drugarcinja,evo i ja da se javim i da zamolam za savet ako moze da me opravite.Vaka na 15-18 10 2018
bevme na intervju sin mi i ja u konzulat nis.03.juni 2020polozitelno sabajle on ukaz 276,po pladne ja ukaz 278.stigna konacno,zelim i svi da si docekate.e sega prasanje sakam da mi go ispratat ukaz u nis u konzulat ,a na internet mi pisuva da rezerviram termin za podiguvanje.treba li da pisem nesto ili samo da cekam i sami ke go pratat u konzulat nis.ako e taka posle kolko ke se smeni da e poslato u konzulat nis,zahvalan na odgovoru pozdrav i srecno na site
 
Член од
19 јули 2020
Мислења
63
Поени од реакции
170
Vaka decki, eve go mojot pat do Ukazot :

zapocnata procedura na 14.01.2017g, bev vo sofija za proizhodot.
posle na 21.11.2018 bev na intervju vo Sofija
Odprilika mart 2020 mi se smena na finalna
Juni 16 ti bev na polozitelno
I do denes cekav Ukaz!

Dokumenti od linija pra dedo, dedo i tatko, so potvrda od Bugarsko zdruzenie.

odneseni i dopolnitelni dokumenti.

Cela postapka mi ja vodese posrednik, pa najverojatno taka i ke ja zavrsham.
Imalo dve opcii da se odit preku sofija, i preku konsulat vo bitola.

Utre ke se vidam so nego i ke odlucime kako ke postapime.

Vo sekoj slucaj ke izvestam ovde kako ke prodolzam do zemanje na pasos vo raka!

Chustvoto e preubo, daj bozhe site da si dochekate! Se slusame decki!!
"nslaveski bil 11mesec 2018 na intervju e sega prasanjeto mi e nie sto sme primer na intervju 2mesec 2019 I sme na polozitelno dali toa znaci za 3 meseca drzavjanstvo ako se razbira Nekoj naka odgovori
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.638
Поени од реакции
3.654
"nslaveski bil 11mesec 2018 na intervju e sega prasanjeto mi e nie sto sme primer na intervju 2mesec 2019 I sme na polozitelno dali toa znaci za 3 meseca drzavjanstvo ako se razbira Nekoj naka odgovori
Гледај според датумо од кога си на положително. Како шо гледаш моментално потпишуват на тие шо биле од Јуни 2020 на положително, па израчунај си одприлика кога ќе дојдеш ти на ред.
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
715
Поени од реакции
1.232
Bigice znam brate i te kako znam :) sega ne te sprecuva nisto da bides sloboden covek pomegu ajkulite vo evropa. Bidi hrabar i porbaj da plivas so niv edvaj cekam . Cestitki na site deneska ako Mk ni zatvori vrata neka ovaa sledna vrata donese na site sreka ideme ne na jako NA NAJAKOOO


Sent from my iPhone using Tapatalk
E TEK SAD POCINJE DRAMATURGIJA :)
 

Půtîñöt

Претседател
Член од
2 април 2020
Мислења
733
Поени од реакции
496
Pozdrav drugarcinja,evo i ja da se javim i da zamolam za savet ako moze da me opravite.Vaka na 15-18 10 2018
bevme na intervju sin mi i ja u konzulat nis.03.juni 2020polozitelno sabajle on ukaz 276,po pladne ja ukaz 278.stigna konacno,zelim i svi da si docekate.e sega prasanje sakam da mi go ispratat ukaz u nis u konzulat ,a na internet mi pisuva da rezerviram termin za podiguvanje.treba li da pisem nesto ili samo da cekam i sami ke go pratat u konzulat nis.ako e taka posle kolko ke se smeni da e poslato u konzulat nis,zahvalan na odgovoru pozdrav i srecno na site
Ako hoces da ga uzmes u Nisu onda moras da saljes molbu do ministarstvo pravosudije u sofije da trazis da ti ga salju u ambasadi ili konzulata Bugarske u Nisu, preko dhl preporucujem jel je brze i sigurnije, ja sam saljio iz Makedonije za jedan dan je bio u bg i za 6 dana su mi poslali udostoverenje u konzulatu u Bitola. Kad saljes ubaci molbu i kopiju pasosa. Sve najbolje


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
8 декември 2019
Мислења
13
Поени од реакции
17
Pozdrav braćo! Može neko da mi objasni dokle sam stigao danas sam proverio i ovo mi je stiglo dal je to dobro ? Hvala puno svima unapred!
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom