Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
11 февруари 2020
Мислења
186
Поени од реакции
166
Danas je viceprezident objavio izvestaj za 2020.godinu, ukupno ima 279 ukaza i blizu 17000 ljudi je dobilo drzavljanstvo, sto mislim da je rekord.
Bravo samo napred jebem to vujko jebina se nadevam deka i za 2021 taka ke trgne pa i do moja prepiska 1056/2021 pozdrav na site drugari sakam.ve

Sent from my SM-G960U using Tapatalk
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Danas je viceprezident objavio izvestaj za 2020.godinu, ukupno ima 279 ukaza i blizu 17000 ljudi je dobilo drzavljanstvo, sto mislim da je rekord.
Охо, нек се угоде. Тоа ти се бар 2/3 луѓе од Македонија, што е огромна бројка. Помножете со бар 2.5 некој просек (фамилијарно да се спакуваат) = 28500 луѓе за една година out oд вукојебинава.

Честитки до сите што добија Указ. Среќно до оние што чекаат!

Idemo!
 
Член од
6 јули 2020
Мислења
165
Поени од реакции
130
Нов месец.

Штом некој проба овие денови, информирајте.

:)
Denes zvonev mi rekoa drugiot mesec
Нов месец.

Штом некој проба овие денови, информирајте.

:)
Jas denes zvonev mi rekoa drugiot mesec da si spodeluvame ovde inf ne ke e loso moja bliska prijatelka samo sto me izvestia od 19/10 I stignalo taka da rano ke e za nas
 
Член од
26 март 2019
Мислења
196
Поени од реакции
218
Pak jas , dobar posrednik za promena na vozacka i dali moze vo konzulat ??? ???
fala.
Nemozi vo konzulat , so vozackite otkazuvajte se,mnogu pari I uzalud true, I plus Ako se selite niz evropa ke be odbijat za povtorno menuvanje, zatoa barajte vozacka vo drzavata kaj so ke zivejte. So najdobra namera kazuvam
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
40
Поени од реакции
34
Здраво дечки, малце глупо прашање ама ај да си ја пробам среќата.

  • Вашето удостоверение е изпратено за вр'чване к'м зајавената консулска служба Битолја-Македонија. При получаване на удостоверението следва да зајавите адрес за регистрација в Република Б'лгарија, както и да представите 2 бр. актуални снимки паспортен формат.
- Утре подигам указ од битола и знам дека треба да заверам адреса. После гледам се чека 2.5 месеци за ЕГН. Како може да се убрза овој процес? Мора да може некако :misticen: Дали може да побарам да го однесам писмото сам лично? Или да побарам преку DHL да го пратат?

Проблемот е што јас живеам во германија а визата ми истече на 28ми овој месец. Мора да се вратам бидејќи таму ми е домот. Дали знаете дали можам барем со указ да влезам бугарска граница па после да летам за Германија? Па таму да чекам 2 месеци?

Помош некој како да добијам ЕГН побрзо :cuc:
Za kolku vreme ti go pratija vo bitola
 
Член од
30 септември 2015
Мислења
318
Поени од реакции
432
Има некој инфо за колку време стасуваат пасошите со сликање во амбасада Скопје?

П.С 10000 луѓе за една година...wow, бела чума ќе ја убие државава по поминување на чумава
 
Член од
25 јануари 2020
Мислења
11
Поени од реакции
2
Има некој инфо за колку време стасуваат пасошите со сликање во амбасада Скопје?

П.С 10000 луѓе за една година...wow, бела чума ќе ја убие државава по поминување на чумава
Jas se slikav na 19.11.2020 cera zvonev uste ne stignal barem taka mi kazaa na telefon
 
Член од
26 август 2020
Мислења
30
Поени од реакции
53
Na 16ti Januari koga proveriv mi pisuvase deka ukazot mi e isprsten vo SK vo ambasada, denovive proveriv pak povtorno na polozitelno sum ?!? Normalno e ova ? Nekoj so slicno iskustvo ?
 
Член од
23 април 2020
Мислења
12
Поени од реакции
18
На страна 532 имаш список со сите членови од форумов на кој статус се и од кој датум. Ќе те замолам и за тебе да споделиш да те додадам на списокот (на кој статус си, од кој датум, кога си била на интервју и каде).
intervju 22 maj 2019, finalna sum od 21 dec 2020
 

Kaleb

Where we’re going, we don’t need roads!
Член од
15 август 2020
Мислења
393
Поени од реакции
2.948
Na 16ti Januari koga proveriv mi pisuvase deka ukazot mi e isprsten vo SK vo ambasada, denovive proveriv pak povtorno na polozitelno sum ?!? Normalno e ova ? Nekoj so slicno iskustvo ?
сигурно си утнал број кога си проверувал/а? Од која дата беше на положително?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom