Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
26 март 2019
Мислења
196
Поени од реакции
218
Se soglasuvam.. A vo megju vreme najdi saglam posrednik Da ja sredi cela situacija :)
Автоматски споено мислење:


A dali istovo vazi ako dvajcata roditeli imaat BG drzavjanstvo... I normalno decata Se rodeni pred roditelite Da go dobijat BG Drzavjanstvo.. Stanuva zbor za Deca 12 godini I 5 godini pozz
Po avtomatizam preku opstina do 14 godini, treba izvodi kopii od licnite dokumenti I formularot za vo opstina
Автоматски споено мислење:

Zdravo prijatelii , koja e procedurata za promena na vozacka dozvola??? dali moze preku konzulat ??? nekoj posrednik seriozen , pasosot mi e zeman pred 3 m . Adresata mi e LEGE 6
Fala.
Nemozi da se zemi vozacka na lege
 
Член од
3 јануари 2020
Мислења
215
Поени од реакции
231
Da se pofali nekoj su ukazce cekam da zeme i drugarov negde sredina na juni e,bar za stranci Ukaz?
 
Член од
5 мај 2020
Мислења
28
Поени од реакции
94
Po toj logici u januaru sa potpisima se stiglo vec do sredine avgusta. Otuda se onda na FB grupi neki javljaju sa otkazima od viceprezidenta, sto znaci da vec uveliko obradjuju avgust
 
Член од
1 февруари 2021
Мислења
10
Поени од реакции
1
Zdravo jas sum nov clen gledam se diskutira za bugarski dokumenti imam podneseno mnogu odamna povekje od 2 ipol godini ako ne i 3 bev na intervju vo bitola vo maj 2018 godina i posle toa mi dadija eden list da se proveruvam na oficijalnata strana i ushte nema konceno nisto izlezeno nekoj sovet dali treba da prevzemam neshto ?
 
Член од
28 февруари 2018
Мислења
140
Поени од реакции
233
Treba da ja ostavis mk vozackata i da zemes bugarska nemoze 2 vozacki ne dozvoluva bugarija posle nema vozenje na mk tabli...
Zostooo da ne vozam so mk tablicii ???? Sto ima veza kakva e vozackata???
Автоматски споено мислење:

Po avtomatizam preku opstina do 14 godini, treba izvodi kopii od licnite dokumenti I formularot za vo opstina
Автоматски споено мислење:


Nemozi da se zemi vozacka na lege
Zosto???
 
Член од
2 октомври 2020
Мислења
39
Поени од реакции
227
Zdravo jas sum nov clen gledam se diskutira za bugarski dokumenti imam podneseno mnogu odamna povekje od 2 ipol godini ako ne i 3 bev na intervju vo bitola vo maj 2018 godina i posle toa mi dadija eden list da se proveruvam na oficijalnata strana i ushte nema konceno nisto izlezeno nekoj sovet dali treba da prevzemam neshto ?
Kako toa nema konecno nisto izlezeno ??? Nemate promena status na oficijalnata strana ili ??
.
Nie skapavme proveruvajki sekoj den i sekoj den na DBG stranata pa i forumov,a vie posle 3 godini tek sega se prasuvate dali treba da prevzemete nesto ... ne svakjam
 
Член од
1 февруари 2021
Мислења
10
Поени од реакции
1
Kako toa nema konecno nisto izlezeno ??? Nemate promena status na oficijalnata strana ili ??
.
Nie skapavme proveruvajki sekoj den i sekoj den na DBG stranata pa i forumov,a vie posle 3 godini tek sega se prasuvate dali treba da prevzemete nesto ... ne svakjam
Kako shto mi imaat kazuvano nekoi so dve godini cekanje duri i pomalku od dve dobivale drzavjanstvo, neli prednost pobrzo davale ako ima roditel bugarski dokumenti epa jas toa go imam i povekje od 3 meseci mi kazuva deka molbata e razgledana i ova "Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија " ako ne povekje i od 3 meseci vaka mi stoi ova
 
Член од
2 февруари 2019
Мислења
162
Поени од реакции
319
Kako shto mi imaat kazuvano nekoi so dve godini cekanje duri i pomalku od dve dobivale drzavjanstvo, neli prednost pobrzo davale ako ima roditel bugarski dokumenti epa jas toa go imam i povekje od 3 meseci mi kazuva deka molbata e razgledana i ova "Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија " ako ne povekje i od 3 meseci vaka mi stoi ova
Тука негде се со чекање и тие, не те информирале добро сега е научна фантастика за 2 години да завршиш работа. Тие не чекаат пола година за происход туку одат директно на интервју, но после на задолжителна фаза чекаат повеќе така да ако земеш севкупно тука некаде се сите. Ти си сега на последната фаза си чекаш само потпис. Моментално ги потпишуваат тие што влегле на таа фаза од јуни 2020та. Твојот ред ќе дојде за 4-5 месеци дај Боже и побргу :) После тоа поднесуваш за адреса и се сликаш.
 
Член од
1 февруари 2021
Мислења
10
Поени од реакции
1
Тука негде се со чекање и тие, не те информирале добро сега е научна фантастика за 2 години да завршиш работа. Тие не чекаат пола година за происход туку одат директно на интервју, но после на задолжителна фаза чекаат повеќе така да ако земеш севкупно тука некаде се сите. Ти си сега на последната фаза си чекаш само потпис. Моментално ги потпишуваат тие што влегле на таа фаза од јуни 2020та. Твојот ред ќе дојде за 4-5 месеци дај Боже и побргу :) После тоа поднесуваш за адреса и се сликаш.
Ti blagodaram na odgovorot toa mi beshe oti znam eve ushte malce 3 godini pravam otkako bev na intervjuto i ova vaka mi stoi na strana dolgo vreme, se prasuvav dali ne davaat sega drzavjanstva oti neli se zakacija nashite so bugarite i zatoa Sepak Fala ti premnogu
 

Kajgana Shop

На врв Bottom