Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Три седмици без Указ...тие поставија рекорд !!!
Izgleda si nov,rekordot e postaven lani,togas Jotova terase inaet i ne potpisa nitu eden ukaz celi 7 meseci,ovie nekolku meseci frcat samo ukazi a vie se zalite,treba raka da i bacite.
 
Член од
26 јуни 2020
Мислења
11
Поени од реакции
11
Здраво луге кај мене промена после толку време бев на дополнителна и сега ми е сменет статусот само не знам што значи тој статус ако можете да ми објасните многу ви благодарам
 

Attachments

Член од
9 јануари 2011
Мислења
418
Поени од реакции
563
Здраво луге кај мене промена после толку време бев на дополнителна и сега ми е сменет статусот само не знам што значи тој статус ако можете да ми објасните многу ви благодарам
Ti znaci deka tvojte dokumenti se na Edna siroka dolga masa kako ona 13tata vecera, e sega tamu ima mnogu strucni lica KAj so ke odlucvat Dali ke zivejs evropa Ili patriot ke ostanis vo tatkovinata, toa trae 3-5 meseci prosek pa ke vidis Dali e zeleno svetlo Ili patriot ostanvas, bidi mi pozdraven
 
Член од
6 август 2015
Мислења
463
Поени од реакции
769
Ti znaci deka tvojte dokumenti se na Edna siroka dolga masa kako ona 13tata vecera, e sega tamu ima mnogu strucni lica KAj so ke odlucvat Dali ke zivejs evropa Ili patriot ke ostanis vo tatkovinata, toa trae 3-5 meseci prosek pa ke vidis Dali e zeleno svetlo Ili patriot ostanvas, bidi mi pozdraven
Последната вечера е тоа, не 13та.
 
Член од
29 јули 2019
Мислења
135
Поени од реакции
252
Ве молам кој е од Скопје ако може да ми каже каде се наоѓа управата за водење матични книги. Ми треба извод од дедо ми кој е починат во Скопје, а не ги праќаат во други градови. Благодарам
Ako baras izvod za dedoti, nema da ti dadat tebe. Kje mora tatkoti da podnese baranje i tatkoti da go podigne. Ja ebaa u maticno rabotata debelo. 13 dena cekav izvod od kniga na vencani i edvaj go zemav vcera. Mi vika toj na salter, vidi najdi nekoja vrska da ti odobrat. Ko da baram ne znam kakvo odobrenie. Debili!
 
Член од
3 јануари 2018
Мислења
59
Поени од реакции
45
Ajde decki kazete so podignati drzavjanstva od pocetok na avgust vo Amabasada (Konzulat) dali vi ima stasano pismoto za adresna registracija ?
Se nadevam ke spodelite info
 
Член од
7 јануари 2018
Мислења
49
Поени од реакции
55
Здраво луге кај мене промена после толку време бев на дополнителна и сега ми е сменет статусот само не знам што значи тој статус ако можете да ми објасните многу ви благодарам
Za mesec dana ce da ti se promeni u polozeno, toliko sam ja cekao
 
Член од
13 август 2020
Мислења
20
Поени од реакции
44
Ako baras izvod za dedoti, nema da ti dadat tebe. Kje mora tatkoti da podnese baranje i tatkoti da go podigne. Ja ebaa u maticno rabotata debelo. 13 dena cekav izvod od kniga na vencani i edvaj go zemav vcera. Mi vika toj na salter, vidi najdi nekoja vrska da ti odobrat. Ko da baram ne znam kakvo odobrenie. Debili!
Во Струмица не ми прават проблем само што не го пуштаат од Скопје. Ако веќе следната недела одам до Скопје ќе одам со полномошно
 
Член од
19 февруари 2020
Мислења
17
Поени од реакции
7
Znam deka imase tuka napisano, no ne mozam da najdam. Potvrda od zdruzenieto vo Strumica kako se vadi i kade?
Jas sum vo finalna no sega po novo neli treba od 1918 g preku pradedo.
Kolku vreme se ceka koja e cenata?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom