Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
11 декември 2019
Мислења
109
Поени од реакции
119
Некоја дополнителна да не си бил заглавен? Амбасада/Конзулат или Софија правеше интервју?


Дечки, проверете кај вас дали има указ... Ако се вклучете на темата, би било убаво и да напишете :sneaky:

НОЕМВРИ 2020

23.11.2020 @ivica@343 - инт СОФ 02.05.2018
25.11.2020 @Kire95 - инт СОФ 28.01.2019
28.11.2020 @@manzer@

ДЕКЕМВРИ 2020
01.12.2020 @Tam14
01.12.2020 @Filipsrb - инт НИШ 11.2018
03.12.2020 @tomejordanovski
04.12.2020 @ZojaKojaZoja
Neka go pusti nekoj celiot spisok
 
Член од
20 март 2021
Мислења
2
Поени од реакции
3
Zdravo, bev na intervju na 16.04.2021.
Sega sto ponatamu, dali treba da odam vo ambasada ili da se javam za broj od molba, taka mi kaza denes posrednikot, da zemam vroj od molbata vo ambasada i da si pratem sto ponataka.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.427
Поени од реакции
9.131
Како што веќе знаете тие што беа положително од почеток на декември се вклучени во указ (исто и кумот мој) така што честитки до сите.
Ако вака се движат работите оваа и следната недела очекуваме чистење на декември во комплет.

Доколку некој што добил денес указ (а нема закажано термин) или ќе добие деновие и сака да се организираме нека пише во порака кај мене, може следна недела да се оди Софија едно комбе (или колку и да се собереме) кајгана дружина.

Neka go pusti nekoj celiot spisok
Трпеливо само, се работи на списоците, бибо и алтаир прва прилика ќе ги постават, да оставиме до вечер да не се јави уште некој со промени.
 
Член од
26 ноември 2017
Мислења
100
Поени од реакции
38
Pozdrav ekipo,denes bev na intervju vo ambasadata (fala boguu go pomianv) sega kje cekam brojce da mi dadat za da mozam da go proveruvam statusot...
Do site sto kje odite vo idnina na intervju gledajte da ste tamu pred vreme da ne docnite na vrata (prijavnica) ima nov pravilnik za docnenje koga odis si plakas penali (mene denes mi se sluci)drugo praznicite dobro gi naucete so koi drzavi granici bugaria,stegnato e mnogu...so srekja na site.

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 
Член од
26 ноември 2017
Мислења
100
Поени од реакции
38
Zdravo,znae li nekoj za kolku vreme se dobiva brojce preku ambasada?

Sent from my SM-A525F using Tapatalk
 
Член од
20 јули 2021
Мислења
15
Поени од реакции
47
Здраво нов сум на форумот, денес ми излезе указ 120 со Положително од 23 11 2020 преку предок. Резервирав за подигање указ август, ако некој знае нека пише дали за во општина треба само мој извод на родени или од татко дедо... Барав наназад некаде пишува извод некаде изводи
 
Член од
28 декември 2020
Мислења
31
Поени од реакции
104
Zdravo, dali nekoj ova nedela bil vo sofija za slikajne ili ke odi?
 

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
699
Поени од реакции
3.935
Здраво нов сум на форумот, денес ми излезе указ 120 со Положително од 23 11 2020 преку предок. Резервирав за подигање указ август, ако некој знае нека пише дали за во општина треба само мој извод на родени или од татко дедо... Барав наназад некаде пишува извод некаде изводи
Samo od tebe
Автоматски споено мислење:

UKAZ 127 denes
Polozitelno od 11 Dekemvri 2020
Intervju 14 Fevruari 2019
So sreka na site da si docekate!
Cestitki!!! Uste 2-3 ukazi i otide i dekemvri :)
 
Член од
26 мај 2017
Мислења
280
Поени од реакции
225
Знае ли некој што документи треба за патување во Швајцарија со бг пасос со автобус ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom