Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
30 јуни 2020
Мислења
1.305
Поени од реакции
5.113
Нема никаква полза. Еве одговор од Министерството на човек кој бил одбиен (преку брат), може на Google да најдете за неговиот случај. Жалбата поднесена во 2016, а одговорот добиен во 2019 год. За тоа време повторно некој да ја почне процедурата може и ќе стигне до указ.
Прегледај го приврзокот 287195
Се надевам, се' уште пријателе, дека на некој ќе му уважат жалба или ќе најдат начин да се справат со проблемите околу дополнителните документи и одбивањето.

Баш ради вакви како што се расправат погоре. Стана интересно на темава... ако не се тролови (да имаше модератор ќе си провереше тоа) тогаш изгледа на посредниците им дожеже под нозе кога почнаа овдека да ги објавуваат со име и презиме или пак само со име и град за да пази народ.
МНОГУ има кои се преварени и жалосно е за нив што изгубиле право за понатамошна процедура заради такви персони.
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
698
Поени од реакции
1.225
Нели приметувате дека ве тролаат бе? Нити едниот има поднесено за државјанство,нити па другиот е Ѓоко посредникот,ќизнај кои џукели се.А вие вака на све ако верувате што ке прочитате,горе по Европа ке ве соголат,ке црнчите за без пари,ке ве отепаат од лажење, цигани неписмени ке ве преебат
Na mesto :) hahaha
Автоматски споено мислење:

@Bitcoin PLS... MODERATOR NA TEMAVA!!!!! SO glasanje, so tvoe mislenje, kako I Da e..... :)
 
Член од
6 март 2020
Мислења
9
Поени од реакции
6
Zdravo na site ЧЕКАЧИ ko mene :)
Od noembri nemam pisano za da ne dosagjam... se blizi vremeto do promena i nov status, pa bi gi zamolil poiskusnite i upatenite da mi odgovorat...
Intervju vo Sofija na1 april 2019g, na finalna sum od 20 noemvri 2020... koga da ocekuvam polozitelno? (daj Boze)
Fala!
Eve nekoe info za da pomognam :
Cimerot bil na intevju na 25.02.2019 i e na polozitelno odprilika od 25.02.2021 i ceka ukaz.
A jas bev na intervju na 03.04.2019 i cekam polozitelna.
Pa ocekuvam mesecov Februari i kaj mene da se smeni na polozitelno.
 
Член од
23 март 2017
Мислења
50
Поени од реакции
22
Eve nekoe info za da pomognam :
Cimerot bil na intevju na 25.02.2019 i e na polozitelno odprilika od 25.02.2021 i ceka ukaz.
A jas bev na intervju na 03.04.2019 i cekam polozitelna.
Pa ocekuvam mesecov Februari i kaj mene da se smeni na polozitelno.
[/QUOTE]
Eve nekoe info za da pomognam :
Cimerot bil na intevju na 25.02.2019 i e na polozitelno odprilika od 25.02.2021 i ceka ukaz.
A jas bev na intervju na 03.04.2019 i cekam polozitelna.
Pa ocekuvam mesecov Februari i kaj mene da se smeni na polozitelno.
Mart sme, ne FeBruari ;)
 
Член од
6 март 2020
Мислења
9
Поени од реакции
6
Eve nekoe info za da pomognam :
Cimerot bil na intevju na 25.02.2019 i e na polozitelno odprilika od 25.02.2021 i ceka ukaz.
A jas bev na intervju na 03.04.2019 i cekam polozitelna.
Pa ocekuvam mesecov Februari i kaj mene da se smeni na polozitelno.
Mart sme, ne FeBruari ;)
[/QUOTE]
Se izvinuvam na mojata greshka.
 
Член од
16 октомври 2019
Мислења
9
Поени од реакции
2
Zdravo zaminuvam vo sofija vo petok za podiganje ukaz koja e procedurata natamu za do pasos kolku vreme ke se ceka preku sofija vi blagodaram mnogu
 

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
676
Поени од реакции
3.668
Некој да се пофали со промена во положително со интервју 10-19 Март/2019?
Ми треба инфо за да знам до кој датум се стигнати.
Tuka nekade si, pred desetina dena imase promeni od finalna vo polozitelno/otkaz so intervju mart 2019. Izvrti nekoja strana nazad i ke najdes.
 
Член од
9 октомври 2020
Мислења
97
Поени од реакции
230
Ipak rabotat kaj koleskata ima promena deka i e isprateno drzavjanstvo vo bt denes.
Inace pismoto go isprativme po normalna posta t. e preporacano.
Znaci ne mora da trosite pari za DHL.
Pokraj uplatnicata, kopija pasos i prijavata na adresa dali treba uste nekoi dopolnitelni dokumenti za podiganje vo Bitola?
Pozzzz
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
142
Поени од реакции
302
Некој да се пофали со промена во положително со интервју 10-19 Март/2019?
Ми треба инфо за да знам до кој датум се стигнати.
Mislam deka se do 12mart 2019 so promena vi polezitelno . Jas pisav za drugar so bil ovaa data na intervju i minatata nedela mu se
Promeni.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom