Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
17 декември 2020
Мислења
32
Поени од реакции
62
Минатата недела земав удостоверение за државјанство од Битола, сега требало да чекам да ми извадат матичен број.
Колку време се чека за тоа?
Bratu so treba za podiganje drzavjanstvo za vo Bitola dali odi na termin ili ne
 
Член од
25 септември 2020
Мислења
22
Поени од реакции
26
Sto se slucuva vo Bugaria, nekoi informacii? Bez ukazi mnogu denovi, statusi, komisija mnogu slabo raboti. .
Ahhh, katastrofa!!
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.956
Член од
1 март 2021
Мислења
338
Поени од реакции
758
Bratu so treba za podiganje drzavjanstvo za vo Bitola dali odi na termin ili ne
Поднесуваш молба за да ти го достават во Битола, и отприлика за две три недели стига, ќе ти се смени во статус дека е доставено во Битола и ќе одиш да го земеш.
Документи при подигање треба копии две од пасош и мали сликички две, и пасош нормално за да влезеш во конзулат.
 
Член од
3 јануари 2020
Мислења
215
Поени од реакции
231
Drugari kako moze da izvadam Bugarska zdravstvena kniska :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom