Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
27 октомври 2019
Мислења
16
Поени од реакции
5
Jel nekoe dobio potpis ko je na polozitelno od pocetka avgusta 2020 ? I dokle su stigli za potpisima ? Maj/jun polozitelno ?
 
Член од
26 мај 2020
Мислења
72
Поени од реакции
106
ne poso neli vcera bese 201xx prepiska vo ukaz 270 pa si gleam dodeka doe do mene kolku ukaza treba poso ja sum 209xx
 
Член од
4 октомври 2020
Мислења
107
Поени од реакции
251
Мора 6 месеци да го имаш пасошот па после возачка да смениш, и кога ќе ја смениш ќе ти биде само фактички преведена на бугарски, пак ќе стој доле на возачката МК, дека во МК си полагал. Ако сакаш да имаш чисто бг возачка, ќе мора да полагаш категорија поголема од таа што ја имаш моментлано полагано во МК. Ама тоа е проблемот што мораш да имаш 6 месеци пасош за било што да направиш.
A dali znaes sto e so onie vozaci koi gi imaat site kategorii polozeno vo MK? I jas baram info za takva situacija. Sekoj pomos e dobredojdena.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom