Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
22 ноември 2019
Мислења
591
Поени од реакции
1.248

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.106
Поени од реакции
3.952
Член од
15 март 2018
Мислења
27
Поени од реакции
19
Zdravo, dali znae nekoj dali treba pcr test za covek so bg pasos, kolata na austriski tabli i vozacka austriska????
 
Член од
3 јануари 2020
Мислења
215
Поени од реакции
231
Здраво дечки, интервју 20.02.2019, финална од 15ти август 2020 и денес изненадување дека наводно фалат документи после толку чекање. Еве го статусот:
  • С'вет'т по гражданство не е уважил молбата При изв'ршенија финален експертен преглед се установи, че не са приложени всички документи, удостоверјавашти наличието на поне един в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на чл. 6, ал. 1, т. 1 от Наредба № 1 от 19 февруари 1999 г. за прилагане на глава пета от Закона за б'лгарското гражданство.
Како понатаму од тука?
Neli bese 1 mesec u napred ako si odbien...kako toa 15 avgust a sega go raboatat avgust :(
Nemaat vise red!
 
Член од
6 јули 2020
Мислења
165
Поени од реакции
130
Zdravo da spodelam inf.skoro zv vo opstina Srdec prasav Dali e stignato pismoto be mi proveri kako prethodniot pat mi veli Sega stasuvaat od septemvri zv naredniot mesec a ovde citam deka oktomvri mozebi na nekoj ke e od korist inf.
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Не знам од кај такво нешто, во главно исто ги објавуваат одобрени и одбиени.
Vo polozitelen status obicno da receme si 20 juni,a sega se do maj status,oni mesec dena vo napred gi imaat sredeno prepiskite i ako imas otkaz odma ti go objavuva posto samo 1 prepiska e!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom