Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
7 ноември 2020
Мислења
187
Поени од реакции
191
Da ne mesam politika ama Ovie bugarive se ko SDSM neznaat kaj teraat sve ispomesaa :D
 
Член од
17 јули 2019
Мислења
30
Поени од реакции
43
Bratcinja i sestri stignato mi e udostoverenieto u ambasada treba da otidam da go zemam ama mojo GLUP POSREDNIK ne mi odgovara poradi toa sto sum u stranstvo ne mozam da go najdam. Nekoj da mi objasne so da praam so taa adressa so treba da ja navedam u ambasada pri zemanje na drzavjanstoto ? Blagodaram
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Mislam deka 254/2020 ako ne gresam
Ako ima ukaz 258 toa se minimun 2 ukazi za nasi 2 za stranci ali ostanuva da vidime jas preporacuvam site da proveruvaat od Maj do Avgust otu ova e kasa popara nisto ne se znae
Автоматски споено мислење:

Ako e vistina deka deckoto so polozitelno 25 juli dobil otkaz od vice-presidentot po logika otkazite gi objavuvaat 2 nedeli pokasno toa znaci deka .... Juli e zavrsen so potpisuvanja e sega objavuvanjata se minimun 1 2 meseci pokasno se objavuvaat
 
Член од
13 август 2020
Мислења
239
Поени од реакции
216
Денес сестра ми го подигна државјанството во Битола, нејзината преписка беше дел од последниот указ за 2020та. Сега, уште колку време има отприлика чекање до подигање на пасошот во Софија?
2/3 meseci Max
 
Член од
28 јуни 2008
Мислења
101
Поени од реакции
57
Ako ima ukaz 258 toa se minimun 2 ukazi za nasi 2 za stranci ali ostanuva da vidime jas preporacuvam site da proveruvaat od Maj do Avgust otu ova e kasa popara nisto ne se znae
Автоматски споено мислење:

Ako e vistina deka deckoto so polozitelno 25 juli dobil otkaz od vice-presidentot po logika otkazite gi objavuvaat 2 nedeli pokasno toa znaci deka .... Juli e zavrsen so potpisuvanja e sega objavuvanjata se minimun 1 2 meseci pokasno se objavuvaat
Nema veze toa sporo idat ukazite momentalno isto ko lani 12 mes moze da cekame polozitelno moze i vise
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Nema veze toa sporo idat ukazite momentalno isto ko lani 12 mes moze da cekame polozitelno moze i vise
Toa e pesimizam i tvoja pretpostavka odma negativno se gleda na rabotite ..... Ne iskucivajte moznos da se objavat 3 4 ukazi naednas i otide pola juni
 

Kajgana Shop

На врв Bottom