Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
13 август 2020
Мислења
239
Поени од реакции
216
Vo uni banka vo centar kje im kazes tamu znaat deka uplakjas za podiganje drzavjanstvo drugoto se da ti e sredeno I u isti den zemash
 
Член од
10 јануари 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
Дечки имам проблем па ако знае некои да ме упати.
Државјанството ми беше готово пред 4 месеци и пратив молба во Софија во министерство да ми го пратат во амбасада во Скопје, добив одговор уште пред од прилика 3 ипол месеци на маил дека државјанството ми е пратено во Скопје во амбасада, исто и на веб страната ми пишува дека ми е пратено во Скопје амбасадата на БГ. Се ми викаат дека не е стигнато, денес бев и го добив истиот одговор.
Бев упорен да нагласам дека помина долго време повеќе од 3 месеци и што е проблемот, но ароганцијата од дечкото на врата беше неподнослива. Се осеќав како да сум му згешил нешто со тоа што го прашав зошто толку долго време е проблем со моето државјанство, каде преку 15 луѓе што беа со мене во иста група сите го подигнаа пред 3 месеци.
Молам за совет или поточно каде можам да се обратам ?
Или ако има тема за вакви работи да ме посочите
Благодарам
 
Член од
7 ноември 2020
Мислења
187
Поени од реакции
191
Дечки имам проблем па ако знае некои да ме упати.
Државјанството ми беше готово пред 4 месеци и пратив молба во Софија во министерство да ми го пратат во амбасада во Скопје, добив одговор уште пред од прилика 3 ипол месеци на маил дека државјанството ми е пратено во Скопје во амбасада, исто и на веб страната ми пишува дека ми е пратено во Скопје амбасадата на БГ. Се ми викаат дека не е стигнато, денес бев и го добив истиот одговор.
Бев упорен да нагласам дека помина долго време повеќе од 3 месеци и што е проблемот, но ароганцијата од дечкото на врата беше неподнослива. Се осеќав како да сум му згешил нешто со тоа што го прашав зошто толку долго време е проблем со моето државјанство, каде преку 15 луѓе што беа со мене во иста група сите го подигнаа пред 3 месеци.
Молам за совет или поточно каде можам да се обратам ?
Или ако има тема за вакви работи да ме посочите
Благодарам
Posteno najdi dobar posrednik kako Nikola od Skopje ke ti zavrsi odma rabota,kaj sto busi pari Burgija ne busi! Odvrzigo keseto!
 
Член од
4 октомври 2019
Мислења
441
Поени од реакции
723
Pa kje otides u 8 u uni banka i od 8ipol kje cekas red pred ambasada
Znaci prvo vo banka plakas tamu i posle samo treba 2 kopii od pasos i 2 sliki i odis vo ambasada, toa znaci ne treba prvo ambasada pa banka tuku banka pa ambasada i zavrsucas, prasuvam bidejki ne sum vo sk i imam limitirano vreme i nemam posrednik..
 
Член од
10 јануари 2015
Мислења
2
Поени од реакции
0
Имам посредник кој ми е пријател, тие 15 луѓе што ги спомнав беа преку него и сите им е во ред само на мене е проблем и незнам зошто
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Имам посредник кој ми е пријател, тие 15 луѓе што ги спомнав беа преку него и сите им е во ред само на мене е проблем и незнам зошто
Probaj so drug posrednik toj Nikola e stvarno dobar profesionalec prav!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom