Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Najverojatno go gresis mejlot,bidejki ovde na forumot e pisan tocno,ama so golemi prvi bukvi,a mejlovite kako sto znam se samo so mali bukvi( vo postot kaj sto go najdov go pisuva vaka L_Stoyanova...) a bi trebalo da e l_stoyanova@justice.goverment.bg
Vidi vaka pa ke kazes dali ti stigna povraten mejl.. ako nemas vo inbox,proveri si i vo spam/junk folder
Nemoj od pamet da tropas ke zaebas mnogu luge,ubavo si e napisano.
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
715
Поени од реакции
1.232
A na mene i po 5 isprateni meila ne mi odgovara. Da ne go gresam mailot
Znaci ubavo bese objasneto ...ukazi ne se isprakjaat vise vO ambasada OSVEN AKO NEMAS POSREDNIK ....mnogu rabota I'm se natrupa vo konzulatite ....I toa e toa zatoa I ne odgovaraat na mejlovite .....koj rasbra razbra ...koj ne da sme zivi I zdravi
 
Член од
6 август 2019
Мислења
78
Поени од реакции
191
Znaci ubavo bese objasneto ...ukazi ne se isprakjaat vise vO ambasada OSVEN AKO NEMAS POSREDNIK ....mnogu rabota I'm se natrupa vo konzulatite ....I toa e toa zatoa I ne odgovaraat na mejlovite .....koj rasbra razbra ...koj ne da sme zivi I zdravi
Ако можеш да ми појасниш.. Интервјуто ми беше во СК Амбасада. Читав порано (Пале имаше напишано ако не се лажам) дека ние преку амбасада што сме терале процедура, кога ке потпишат указ дека има 3-4 саати простор да одбереме каде ке го подигнеме државјанството, амбасада или Софија. Ако ништо не одбереш, го праќаат по default во амбасада. Дали е уште така или воопшто не праќаат државјанства веќе без посредник?
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Ако можеш да ми појасниш.. Интервјуто ми беше во СК Амбасада. Читав порано (Пале имаше напишано ако не се лажам) дека ние преку амбасада што сме терале процедура, кога ке потпишат указ дека има 3-4 саати простор да одбереме каде ке го подигнеме државјанството, амбасада или Софија. Ако ништо не одбереш, го праќаат по default во амбасада. Дали е уште така или воопшто не праќаат државјанства веќе без посредник?
Isto e,ako si preku ambasada ke ti go pratat tamu.
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
715
Поени од реакции
1.232
Ако можеш да ми појасниш.. Интервјуто ми беше во СК Амбасада. Читав порано (Пале имаше напишано ако не се лажам) дека ние преку амбасада што сме терале процедура, кога ке потпишат указ дека има 3-4 саати простор да одбереме каде ке го подигнеме државјанството, амбасада или Софија. Ако ништо не одбереш, го праќаат по default во амбасада. Дали е уште така или воопшто не праќаат државјанства веќе без посредник?
Ako si imal Intervju ambasada .tocno po default vi ambasada ukazot ,ako si bil Sofija ,,saglam posrednik I go zemas tuka vo ambasada povtorno ;)
 
Член од
9 јануари 2011
Мислења
418
Поени од реакции
563
Posledna promena od finalna na polozitelno ?? Do kaj se stignati
 

Kajgana Shop

На врв Bottom