Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
30 октомври 2020
Мислења
7
Поени од реакции
26
Od koga bese na polozitelno i so kakvi dok si ? Cestitki
30.12.2019 polozitelno Postapkata ja pocnav preku prv bratuced,ama posle finalna posrednikot mi pisa da soberam dopolnitelni dokumenti od predci I plus potvrda od klubot od strumica / posrednikot mi ja izvadi potvrdata I taka
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Dali nekoj znae dali moze so bg pasos vo anglija da se raboti seuste?
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: KDA
Член од
13 декември 2019
Мислења
715
Поени од реакции
1.232
Dali voopsto prakjaat uste taka molbi,zatoa sto jas pred 2 ipol meseci prativ uste ne mi stasa ukazot....i sega nanovo poddadov molba,pa dali voopsto funkcionira taka.
Sam podavas preku mail ili??? Gjabe tibe se ako Odis sam....samo sonposrednik ( Oni gi imaat terminite I vrskite ....veruvaj poevtino kje pomines negoli Sam ....) Znaci ne aludiram na nisto ...od licno iskustvo ti kazuvam ....plate I na posrednikot od moja strana I zavrseno Kako Sto treba .....inace brate ne te gleda nikoj .....taka da izborot e tvoj .......istiot pat Kako mojot go izode I @palekrstic Moze da ti potvrdi :) poseben pozdrav do pale ......ax deca deca ....prasuvajte ne se sramete ....site sme za maki rodeni :) pozdrav I sekoe dobro
 
Член од
3 септември 2019
Мислења
24
Поени од реакции
63
Decki, bidejki aplicirav so voena kniska, dali ke ja dobijam nazad zaedno so uverenieto (koga ke go podignam) ili ima nekoja druga postapka (za da si ja dobijam nazad)?
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
715
Поени од реакции
1.232
I AJDE MALCE POZIVO NA FORUMOV u nase vreme nemase vaka mrtvo...see druzenelnje I spodeluvanje.....site Sto skate info
...da doznaete barem spodelete nesto ...pozzzzz
Автоматски споено мислење:

Decki, bidejki aplicirav so voena kniska, dali ke ja dobijam nazad zaedno so uverenieto (koga ke go podignam) ili ima nekoja druga postapka (za da si ja dobijam nazad)?
Milslam deka org ....dokumenti ostanuvaat tamu ....no se nadevam deka gresam .....
Автоматски споено мислење:

@miskolo gleam nesto aktiven baegji na forumov ....spies li voopsto ili ? Mozebi imas akcii na forumov ?
 
Член од
26 јуни 2020
Мислења
91
Поени од реакции
52
Sam podavas preku mail ili??? Gjabe tibe se ako Odis sam....samo sonposrednik ( Oni gi imaat terminite I vrskite ....veruvaj poevtino kje pomines negoli Sam ....) Znaci ne aludiram na nisto ...od licno iskustvo ti kazuvam ....plate I na posrednikot od moja strana I zavrseno Kako Sto treba .....inace brate ne te gleda nikoj .....taka da izborot e tvoj .......istiot pat Kako mojot go izode I @palekrstic Moze da ti potvrdi :) poseben pozdrav do pale ......ax deca deca ....prasuvajte ne se sramete ....site sme za maki rodeni :) pozdrav I sekoe dobro
So posrednik poddadov pred 2 ipil meseci molba preku konzulatot eve uste nema nisto...Posle tolku javuvanje i se izgleda i dojdov preku glava na taa vo konzulat mi( mada fina bese) rece pratimi kopija od pasos i molba kje ti poddademe nanovo.Neznam vekje...se mislam dan mi ja utnal on brojot na prepiska... mada ime prezime kopija od pasos se imaat..neznam vekje vo sto e priblemot.So posrednikot koga se slusnam on ne si samo ti mi veli nekolku kako tebe se zaglaveni neznam zasto...Vekje neznam ni kade da se obratam.
 
Член од
6 април 2017
Мислења
333
Поени од реакции
444
Drugar januari ima uste cekaj malce...
Pa i dekemvri imase uste ama otidoa na januari !
Автоматски споено мислење:

I AJDE MALCE POZIVO NA FORUMOV u nase vreme nemase vaka mrtvo...see druzenelnje I spodeluvanje.....site Sto skate info
...da doznaete barem spodelete nesto ...pozzzzz
Автоматски споено мислење:


Milslam deka org ....dokumenti ostanuvaat tamu ....no se nadevam deka gresam .....
Автоматски споено мислење:

@miskolo gleam nesto aktiven baegji na forumov ....spies li voopsto ili ? Mozebi imas akcii na forumov ?
Dodeka da dobieme pasos posle ke ne nema!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom