Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
15 јуни 2014
Мислења
309
Поени од реакции
297
Здраво дечки, ги има некој некаде прашањата за интервју?
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
178
Поени од реакции
183
За молбата бараат дополнителен документ, што е следно?
Прегледај го приврзокот 379714
Следно да си однесиш стар документ како дополнителен кај што правеше интервју, и ако си ко мене среќа ке ти побараат и лекарско и потврда за неосудуваност понови
 
Член од
25 март 2019
Мислења
71
Поени од реакции
117
Zdravo odnesov dopolnitelno star dokument arno ama ne mi kazaa deka ke mi dadat novo brojce. Denes se javiv i go podginav novoto brojce tamu pisuva deka treba da dostavam lekarsko i dokument za neosuduvanost do 15.05.2023 dali ke imam problem ako go podnesam sega za nekoj den i dali moze da me odbijat ako ne sum dostavil do togas. Nekoj da ne ima iskustvo so ova ?
 
Член од
21 мај 2021
Мислења
42
Поени од реакции
110
Pozdrav,treba mi neko da mi objasni kako da prevedem srpsku vozacku na bugarsku imam pasos i adresu lege 6?Unapred hvala
 
Член од
21 мај 2009
Мислења
178
Поени од реакции
183
Zdravo odnesov dopolnitelno star dokument arno ama ne mi kazaa deka ke mi dadat novo brojce. Denes se javiv i go podginav novoto brojce tamu pisuva deka treba da dostavam lekarsko i dokument za neosuduvanost do 15.05.2023 dali ke imam problem ako go podnesam sega za nekoj den i dali moze da me odbijat ako ne sum dostavil do togas. Nekoj da ne ima iskustvo so ova ?
И кај мене беше таква ситуацијата само што јас закаснав само 3 дена и ми ги доставија документите. И мене ми беше рокот до 15.05.2023 а јас ги доставив на 18ти. Два дена статусот ми беше на дополнителни документи и сега е на образувана преписка. Гледај побрзо да ги извадиш нив и достави ги, сепак сеуште сме на почеток на процедура
 
Член од
5 јануари 2023
Мислења
52
Поени од реакции
116
Здраво на сите. На положително сум од 21ви февруари и чекам потпис од Вицепрезидентот за указ. Сега во јуни ќе има ли укази?
 
Член од
5 јануари 2023
Мислења
52
Поени од реакции
116
Здраво
Неможам да најдам каде последно беше пишувано
Кога вицепрезидентот ќе подпишува укази ?
Јуни?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Така треба да биде. На секое тримесечје потпишува укази. Обично потпишува од средината или крајот на месецот па до првата недела на другиот месец.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom