Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Проверувам , до која бројка се стигнати? ДАЈ БЕ БОЖЕ СПАСИ МЕ хахахахахаха
Уште се превземаат преписките,инаку указ 141/2020 беше за странци само.А указ 140/2020 се за наши.
Автоматски споено мислење:

Али нема уште околу твојот број ,поголемите преписки се опфатени сега за сега,но може до после и кај тебе да биде.
пред и до 13157/2018
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Уште се превземаат преписките,инаку указ 141/2020 беше за странци само.А указ 140/2020 се за наши.
Автоматски споено мислење:

Али нема уште околу твојот број ,поголемите преписки се опфатени сега за сега,но може до после и кај тебе да биде.
пред и до 13157/2018
13898/2018 сум јас.

WOW.

Овие скроз шибаат со петта брзина!
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Алееее Алееееееее
Ве раздрмааа и вас од Јануари и Фебруари хахахахахах
Па еве, нека кажат другите што имаат преписки пред мојата, а се положително јануари, дали се во последниов Указ.

3000 преписки, но не сите со исти документи, па кој знае што/кој/каде се има шмугнато или заглавено.
 
Член од
26 мај 2020
Мислења
72
Поени од реакции
106
Па еве, нека кажат другите што имаат преписки пред мојата, а се положително јануари, дали се во последниов Указ.

3000 преписки, но не сите со исти документи, па кој знае што/кој/каде се има шмугнато или заглавено.
kolku i da ima razlicni dokumenti eve i zaglaveno da ima ipak mn e 3000 prepiski ama aj neka produzat vaka da teraat:) ne se zalime
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
Izgleda jas sum jedini sto ne si go znae brojot na prepiskata :D
Кога си на задолжително ја пишува. Ако не си ја запаметил или запишал не ја знаеш. Ама тој месец што си бил на интервју, и сите што се околу тебе, ќе ја знаеш отприлика. Еве пример: преписката 3050 била на интервју на 22.02, а јас сум со број на преписка 3090 а бев на 26.02 на интервју. Сфаќаш?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom