Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Lele covek kakva stativaaaa,prepiski do 3088/2018 od tie shto se vrakaat nanazad(preku roditel ili shto bile na dopolnitelna i sli),i prepiski do 10828/2018 se vkluceni vo ovoj ukaz.
Aj moze do posle ke ima i kaj tebe,proveruvaj si,nishto cudno ;)
*i prepiski do 10828/2018 se vkluceni vo ovoj ukaz*

Уште рамно 3070 преписки и ќе дојдам на ред. :) :) :)
 
Член од
4 август 2020
Мислења
20
Поени од реакции
67
zdravo kako da dobijam informacija koga da ocekuvam ukaz,na 23.10.2019 bev na intervju nekade okolu april 2020 proveriv mi bese deka cekam potpis a prethodno voopsto nemav provereno od koga mi se smenil statusot,pozdrav
 
Член од
5 февруари 2020
Мислења
69
Поени од реакции
175
zdravo kako da dobijam informacija koga da ocekuvam ukaz,na 23.10.2019 bev na intervju nekade okolu april 2020 proveriv mi bese deka cekam potpis a prethodno voopsto nemav provereno od koga mi se smenil statusot,pozdrav
Nemoze da si na 23.10 2019 na intervju a april da si na potpis da ne ti e gresna datata na intervju ?
 
Член од
20 ноември 2019
Мислења
66
Поени од реакции
63
Здраво,
Дали ќе може да ми каже некој информација за замена на мкд возачка со бугарска.
Како е процедурата потребни документи и слично.
Моментално сум бугарија дали може медицинско или како се кажува да се вади тука и од каде дали знае некој...
Благодарам на секоја информација!
 
Член од
13 февруари 2020
Мислења
30
Поени од реакции
76
Zdravo drustvo razbrav nekoja informacija samo ne znam kolku e tocna deka vo svajcarija se pregovaralo da se zapri priemot na rabotnici od EU posto bilo premnogu prenatrupano so balkanci taman dojde krajot za da zemime ukaz ke ne zaprat a toa mi bese posledna nadez ako znaj nekoj nesto neka pisi
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Zdravo drustvo razbrav nekoja informacija samo ne znam kolku e tocna deka vo svajcarija se pregovaralo da se zapri priemot na rabotnici od EU posto bilo premnogu prenatrupano so balkanci taman dojde krajot za da zemime ukaz ke ne zaprat a toa mi bese posledna nadez ako znaj nekoj nesto neka pisi
Најдобро ќе биде да ви закочи тоа fake-news центрифугата.
 
Член од
16 мај 2019
Мислења
65
Поени од реакции
177
Zdravo drustvo razbrav nekoja informacija samo ne znam kolku e tocna deka vo svajcarija se pregovaralo da se zapri priemot na rabotnici od EU posto bilo premnogu prenatrupano so balkanci taman dojde krajot za da zemime ukaz ke ne zaprat a toa mi bese posledna nadez ako znaj nekoj nesto neka pisi
Ne e da se zaprit, nitu za balkanci, svajcarcite sakaat da go namalat brojot na stranski drzavjani, za nivnite gragani da imaat rabota.. premnogu stranci baraat rabota vo svajcarija posebno vo tekot na korona sranjeto
 

Kajgana Shop

На врв Bottom