Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 февруари 2020
Мислења
52
Поени од реакции
30
Za

Za zal ne e uvazena molbata mora od pocetok potvrda odnese li original vo ministerstvoto na pravosudie vo sofija? Koga te stavija na finalna
Автоматски споено мислење:

Za

Za zal ne e uvazena molbata mora od pocetok potvrda odnese li original vo ministerstvoto na pravosudie vo sofija? Koga te stavija na finalna
Автоматски споено мислење:

Za

Za zal ne e uvazena molbata mora od pocetok potvrda odnese li original vo ministerstvoto na pravosudie vo sofija? Koga te stavija na finalna
Na finalna od 19.03.2020,a posrednikot vika odnel se na vreme,ke se rasprasa zosto ima otkaz
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Може ли некој да ми предложи добар посредник, стварно имам потреба и втор пат го поставувам истово прашање. Ми треба помош од ваше искуство со некој добар посредник, по можност со разумна цена.
Барај го Никола Попилиев, човекот е доста сериозен ,многу реален,поштен и има разумни цени.Не дава нереални прогнози само за да придобие клиенти.
+38970200116
 
Член од
11 септември 2014
Мислења
67
Поени од реакции
11
Барај го Никола Попилиев, човекот е доста сериозен ,многу реален,поштен и има разумни цени.Не дава нереални прогнози само за да придобие клиенти.
+38970200116
Фала ти Пале, тебе ти верувам најмногу знаеш! :)
 
Последно уредено:
Член од
16 јануари 2020
Мислења
21
Поени од реакции
68
Здраво
Може ли да се вземе указ по консулски пат а след това да се оди в Софија за ЕГН и лична карта
Благодарим
 
Член од
28 јуни 2008
Мислења
101
Поени од реакции
57
Денес промена во Положително становиште . Финална од 24.03.2020 Со документ од Дедо предок без потврда од ЛазарПрегледај го приврзокот 255476
Decki denes proveriv, imam promena. Od finalna na polizitelno. Broj na prepiska 211***.
Intervju 20.11.2018.

Daj boze na site da ni daet pasosi. Edna pogovorka vikase trpenie-spasenie. Ostanvit da si cekame :)
Od koga bese na finalna?
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
И шопрајме сега, тројца кандидати поднесуваат во исто време, со молба br. **398,**400, pominivaat od finalna na polozitelno, a br. **401 ne pominiva ne e uvazena molbata za vhojadas brlagarin.
znaci site so isti dokumenti do pradedo od 1900 nekoja godina i potvrda od Bitola zdruzenie na Bugari, i pri toa nikoj ne podnesol dopolnitelni dokumenti.
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.102
Поени од реакции
3.948
И шопрајме сега, тројца кандидати поднесуваат во исто време, со молба br. **398,**400, pominivaat od finalna na polozitelno, a br. **401 ne pominiva ne e uvazena molbata za vhojadas brlagarin.
znaci site so isti dokumenti do pradedo od 1900 nekoja godina i potvrda od Bitola zdruzenie na Bugari, i pri toa nikoj ne podnesol dopolnitelni dokumenti.
Да не имал третиот некои прекршоци во ЕУ?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Здраво
Може ли да се вземе указ по консулски пат а след това да се оди в Софија за ЕГН и лична карта
Благодарим
Moze ukazot da se zeme,no i sam da odis za adresa vo Sofija vo Opshtina ke treba da stigne prvo pismoto od ambasada,za posle da ti ja dadat adresata i da podneses za EGN,koj mozes vo istiot den da go zemes so dobar posrednik,ili mozes uste od tuka koga ke stigne pismoto vo opshtina,ima posrednik koj od tuka dogovara i sreduva za EGN.Vo meguvreme ke se javuvas vi opshtina Sredec ako ja izberes Lege 6,zosto moze i pobrzo da stigne zavisi koga ja prakaat diplomatskata posta,i ke prasuvas dali e stignato pismoto za tebe.Otkako ke stigne ke odis vo Sofija ,vo opshtina,a posle so uverenie za adresa i egn od opshtina odis vo MVR da se slikas.
Vo ambasada za podignuvanjeto na ukazot e pisano nekolku pati,Dve sliki pasos format , dve kopii od pasos ,pasosot I izvod na rodeni SE plaka 36 evra za drzavjanstvo I 15 za legalizacija na izvodot.
Автоматски споено мислење:

I denes ima mnogu promeni od finalna vo polozitelno(ima i otkazi) otprilika prepiski 21185/2018
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom