Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 ноември 2019
Мислења
591
Поени од реакции
1.248
Bedotija so lazna falsifikuvana istorija, koj e malku popameten sfatil deka nie sme cisti Bugari, i nas treba so edna izjava na notar da ni se dade drzavjanstvo, kaj go ima ova...2016 pocnav prva procedura, a tek lani intervju pravev, a na kraj moze i otkaz bez pricina da ti dadat. Balkan i se e mozno.
 
Член од
21 јануари 2020
Мислења
18
Поени од реакции
45
Да,закажав.
Датумот ми беше на 29.04.2020 и уште истиот ден ми дозволи системот да презакажам.Значи не треба да се чека наредниот ден после терминот.
Прв слободен термин имаше на 11.08.2020,па тогаш закажав.
Инаку во меѓувреме се распрашувам за опција побрзо да се земе,но сега засега посредниците викаат дека неможе.Но ќе видиме кога ќе отворат граници,можеби ќе излезе некоја шанса.Ако некој слушне за таква опција нека пише.
Автоматски споено мислење:


Нема никакви дојави,ќе видиме оваа недела како ќе се движат работите.Но штом ќе почнат со укази први ќе бидат останатите од април ,и мај.А за брзо ќе биде и јуни.....само нека почнат.
Pale kako mislis od april maj i juni ,dali mislis od intervju ili?
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
591
Поени од реакции
1.248
Vistina li e deka ke mora da se sedi vo karantin pri vrakanje vo mocvarava?
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
355
Поени од реакции
496
Прашање до подобро упатените членови на форумот @palekrstic @focus @orel100 и секој добронамерен што би сакал да помогне.Имам роднина со број на молба 5334/2015 со положително становиште од 2018(не се сеќава кој месец точно е на положително) и за жал сеуште е со тој статус со документи крштеница од бг егзархија.Дали е цела 2018 год. исчистена со положително становиште и дали некој го има е-маил каде треба да се обратам за одговор ви благодарам
 
Член од
13 декември 2017
Мислења
103
Поени од реакции
338
Да ! Јас сум во швајцарија, поради тој карантин не си одам. Да не сум луда да ме стават по мотели !
А бе и вие колку аздисувате, па нема да ве носат на клање, ќе седите 2 недели во хотел ко господа и ќе ви носат јадење и сѐ, вие само да лежете... Многу изигравате од големото добро утро... Утре ако го земам пасошот и заминам во странство здравје боже, давам ветување дека ќе памтам од каде сум дошла и нема да изигравам француз и јак гастарбајтер што во оваква општа закана кон здравјето на сите граѓани, му било испод част да го ставеле "во мотел"...
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Pale kako mislis od april maj i juni ,dali mislis od intervju ili?
Od datum na polozitejno,april,maj,juni 2019.....
Автоматски споено мислење:

Прашање до подобро упатените членови на форумот @palekrstic @focus @orel100 и секој добронамерен што би сакал да помогне.Имам роднина со број на молба 5334/2015 со положително становиште од 2018(не се сеќава кој месец точно е на положително) и за жал сеуште е со тој статус со документи крштеница од бг егзархија.Дали е цела 2018 год. исчистена со положително становиште и дали некој го има е-маил каде треба да се обратам за одговор ви благодарам
2018 polozitelno?
Ne mi se veruva,da ne e greshka.
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
355
Поени од реакции
496
Od datum na polozitejno,april,maj,juni 2019.....
Автоматски споено мислење:


2018 polozitelno?
Ne mi se veruva,da ne e greshka.
Така ми кажа 2018 со истиот статус не му е јасно како стојат работите со бг државјанство постар човек е ми рече дека со исто му пишува од 2018 не знае кога точно не се сеќава ја памети само годинатами го даде и другото бројче не е пин како кај нас на него по старо му е
 
Член од
18 јануари 2019
Мислења
44
Поени од реакции
120
Прашање до подобро упатените членови на форумот @palekrstic @focus @orel100 и секој добронамерен што би сакал да помогне.Имам роднина со број на молба 5334/2015 со положително становиште од 2018(не се сеќава кој месец точно е на положително) и за жал сеуште е со тој статус со документи крштеница од бг егзархија.Дали е цела 2018 год. исчистена со положително становиште и дали некој го има е-маил каде треба да се обратам за одговор ви благодарам
Можно е да е заглавена некаде, најдобро да се јавиш во амбасада или пиши на некој маил од министерството во Софија. Има логика со тој број на молба да е на положително од 2018-та.
 
Член од
18 јануари 2020
Мислења
14
Поени од реакции
11
А бе и вие колку аздисувате, па нема да ве носат на клање, ќе седите 2 недели во хотел ко господа и ќе ви носат јадење и сѐ, вие само да лежете... Многу изигравате од големото добро утро... Утре ако го земам пасошот и заминам во странство здравје боже, давам ветување дека ќе памтам од каде сум дошла и нема да изигравам француз и јак гастарбајтер што во оваква општа закана кон здравјето на сите граѓани, му било испод част да го ставеле "во мотел"...
Ti bi uzhivala vo tie dve nedeli , i jadenje i pienje em se plateno ,samo da lezis Uzivancija
 
Член од
13 декември 2017
Мислења
103
Поени од реакции
338
Ti bi uzhivala vo tie dve nedeli , i jadenje i pienje em se plateno ,samo da lezis Uzivancija
Па не би уживала, ама нема ни да кревам узбуна и да се понашам ко да ми е "испод част" да поседам две недели во хотел за кој не се плаќа ништо. Па не е концентрационен логор, хотел со сите услови е.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom