Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
10 октомври 2017
Мислења
57
Поени од реакции
79
Конечно и кај мене промена од задолжителна во финална, интервју 06 ноември 2018 година. Пале стави ме на список на финална. Со среќа на сите, па и за мене
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Конечно и кај мене промена од задолжителна во финална, интервју 06 ноември 2018 година. Пале стави ме на список на финална. Со среќа на сите, па и за мене
Moze broj na prepiska?
 
Член од
12 февруари 2020
Мислења
31
Поени од реакции
18
Da prasam mi baraa dopolnitelni dokumenti za pradedo mi deka e roden 1913 god e sega neli ima razlicni preziminja so dedo mi toa se go srediv so potvrda od opstinata deka se dokazuva deka se tatko i sin a ova prababa mi sto e vo na dedo izvodo se vodi kako radka a vo posmrtnicata na pradedo mi kako zena se vodi rodna..dali za toa ke pravqt problem ??
 
Член од
19 април 2019
Мислења
20
Поени од реакции
48
Od maticno pobaraj uverenie ke ti dadat na uverenieto ti pisuva deka toj i toj covek vo maticnite knigi se naoga pod dve preziminja i toa e po validno i od notarski akt so pecat so potpis so seee vo maticno
Mi kazaa od maticno kao so zaverka na notar da predademe ama posrednikot veli ne pominuvalo taka ne znam stvarno sto da pravime.
 
Член од
6 август 2015
Мислења
463
Поени од реакции
769
Da prasam mi baraa dopolnitelni dokumenti za pradedo mi deka e roden 1913 god e sega neli ima razlicni preziminja so dedo mi toa se go srediv so potvrda od opstinata deka se dokazuva deka se tatko i sin a ova prababa mi sto e vo na dedo izvodo se vodi kako radka a vo posmrtnicata na pradedo mi kako zena se vodi rodna..dali za toa ke pravqt problem ??
Кај мене исто во изводот на родени на татко ми и умреницата на дедо ми, името на баба ми е згрешено за една буква.

Посредникот ми рече дека нема никаков проблем (не проверуваат до толку). Плус тоа што одиш преку дедо/прадедо, тие информации треба да се поклопуваат.

Инаку да се менуваат информациите ама мене ми рекоа дека се чека најмалку еден месец за исправка... Така да не сум сигурен колку ти се исплати да чекаш за тоа...
 
Член од
19 април 2019
Мислења
20
Поени од реакции
48
Da prasam mi baraa dopolnitelni dokumenti za pradedo mi deka e roden 1913 god e sega neli ima razlicni preziminja so dedo mi toa se go srediv so potvrda od opstinata deka se dokazuva deka se tatko i sin a ova prababa mi sto e vo na dedo izvodo se vodi kako radka a vo posmrtnicata na pradedo mi kako zena se vodi rodna..dali za toa ke pravqt problem ??
ke pravat jas menuvav ime na prababa mi mozes da smenis ime
Автоматски споено мислење:

Jas sum na finalna sega kd februari a na intervju bev 2.oktomvri 2018.Mi se smeni vo finalna otkako odnesov dopolnitelni dokumenti i uverenie od zdruzenie na bugari.
Автоматски споено мислење:

Кај мене исто во изводот на родени на татко ми и умреницата на дедо ми, името на баба ми е згрешено за една буква.

Посредникот ми рече дека нема никаков проблем (не проверуваат до толку). Плус тоа што одиш преку дедо/прадедо, тие информации треба да се поклопуваат.
a prezime sto ne moze da se smeni sto pravime so toa? Ajde ime ne gledaat do tolku za nas beznadezni slucai dali ima nekoe resenie
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
355
Поени од реакции
496
Denes promena kaj sestra mi od finalna vo polozitelno. na finalna od prvata nedela od dekemvri @palekrstic promena vo spisok 8FC48A41-2FC2-470C-9980-6E58C0CC7D9B.jpeg
Автоматски споено мислење:

Denes promena kaj sestra mi od finalna vo polozitelno. na finalna od prvata nedela od dekemvri @palekrstic promena vo spisok 8FC48A41-2FC2-470C-9980-6E58C0CC7D9B.jpeg
So krstenica od bugarska egzarhija
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Vo vreme na vojna normalno deka imalo greski vo ikinja preziminja i oni toa go znaat imase slucaevi sto zemale drzavjanstvo so razlicni preziminja i pominale
 
Член од
2 октомври 2015
Мислења
27
Поени од реакции
34
Zdravo na site,
Da se pofalam deka konecno pred nedela dena go zemav pasosot! :):angel:Vi posakuvam na site sto pobrzo da si docekate....Sakam da se zablagodaram na clenovite na forumot za golemata pomos so informacii i poddrska, uste pred da ja pocnam postapkata pa se do krajot na procesot.....Da gi nemav ovie bitni info. mislam deka nemase ni da znam od kade da pocnam, pa nemase nitu da ja zapocnam postapkata. ( Inaku sum samo so Potvrda od drustvoto od Strumica i pocnav postapka vo septem.2016, vo Skopje - znaci po 3 i pol godini) Sega sakam da zamolam ako ima nekoj info. za posreduvanje za rabota vo Germanija ili Svajcarija (zasto nemam rodnini ili prijateli tamu) , neka mi napise vo inbox, ne sakam ovde da smetam so toj tip komunikacija....
 
Член од
28 октомври 2019
Мислења
1.611
Поени од реакции
3.554
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom