Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

J'g

Член од
19 декември 2018
Мислења
16
Поени од реакции
10
Drugari,ovaj br.20566/2018 do koji su stignali,toj li je br . na obrazuvana prepiska ili broj na molbu vh.nomer ? Toj su dva razlicita broja,ke pravi zabuna. Pozdravi :)
 
Член од
28 јуни 2008
Мислења
101
Поени од реакции
57
Член од
11 декември 2019
Мислења
109
Поени од реакции
119
Belki na finalna nema da ne zadrzat podolgi od 3 meseci. Posto gledam primeri kade sto na 2 ipol meseci mu se smeni vo finalna
Da i jas gledam jas sum krajot na noemvri 28 intervju 220xx ako se smeni ke pisham
Автоматски споено мислење:

Проверувајте си денес има многу промени од задолжителна во финална ,стигнати до сега 20566/2018.
Pale jas sum 220xx taka da mislam deka do krajot na mesecov treba da se smeni
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Da i jas gledam jas sum krajot na noemvri 28 intervju 220xx ako se smeni ke pisham
Автоматски споено мислење:


Pale jas sum 220xx taka da mislam deka do krajot na mesecov treba da se smeni
Tesko deka ke zavrsi do kraj na mesec 22000 ke treba najmalce 30 dena sporo ide!
 
Член од
19 април 2019
Мислења
20
Поени од реакции
48
Zdravo decki! Vaka decko mi e so poteklo preku bratuced i sega treba da odnese dopolnitelni dokumenti od dedo ili baba rodeni izmegju 1900 i 1918 god. no za zal ima samo eden dedo roden 1907 drugite site mu se postari i se pojavi problem vo umrenicite ne se poklopuvaat preziminjata na dedoto(znaete kako bilo porano menuvale kako ke im tekne) i ne moze da go smeni vo dokumentite prezimeto,prasanjeto mi e dali ima drugo resenie? Dali mora da e roden izmegju 1900 i 1918 god ili moze i postar ne znae sto da pravi.Dali tie izvodi se samo za vo zdruzenieto vi Strumica ili se nosat i vo Sofija? Bi bilo super dokolku nekoj znae da mi pomogne Fala vi mnogu odnapred
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Zdravo decki! Vaka decko mi e so poteklo preku bratuced i sega treba da odnese dopolnitelni dokumenti od dedo ili baba rodeni izmegju 1900 i 1918 god. no za zal ima samo eden dedo roden 1907 drugite site mu se postari i se pojavi problem vo umrenicite ne se poklopuvaat preziminjata na dedoto(znaete kako bilo porano menuvale kako ke im tekne) i ne moze da go smeni vo dokumentite prezimeto,prasanjeto mi e dali ima drugo resenie? Dali mora da e roden izmegju 1900 i 1918 god ili moze i postar ne znae sto da pravi.Dali tie izvodi se samo za vo zdruzenieto vi Strumica ili se nosat i vo Sofija? Bi bilo super dokolku nekoj znae da mi pomogne Fala vi mnogu odnapred
Od maticno pobaraj uverenie ke ti dadat na uverenieto ti pisuva deka toj i toj covek vo maticnite knigi se naoga pod dve preziminja i toa e po validno i od notarski akt so pecat so potpis so seee vo maticno
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
25000 se vkupno site @palekrstic spored tebe tie 5000 za mesec vreme ima li verovatbost da gi sredat
По 200 преписки на ден ако прават секој ден ,како што обично прават,што е речиси невозможно,ќе стигнат за 5 недели......
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
591
Поени од реакции
1.248
Od maticno pobaraj uverenie ke ti dadat na uverenieto ti pisuva deka toj i toj covek vo maticnite knigi se naoga pod dve preziminja i toa e po validno i od notarski akt so pecat so potpis so seee vo maticno
Jas barav takva potvrda od maticno za pradedo mi, ama ne mi dadoa. Rekoa nema takvo nesto, zaveri si na notar. Taka da ne davaat vo sekoe maticno takvi potvrdi.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom