Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
на форумов има преку 50 активни членови кој чекаат потпис на указот ! ако е некоја утеха еден мој пријател лани му го потпишаја указот после 3 години чекање ...
Тоа после 3 години е малце релативно. Мислиш после 3 год откако бил на положително му е потпишан или цела процедура му траела 3 год. Дека јас почнав Јуни 2015 па еве скоро 4 год откако сум почнат.
 
Член од
12 февруари 2019
Мислења
3
Поени од реакции
1
Македонцити Здравеи от С'рбија ...
Ама нешто се случи на ДАБЧ . И ние кога направимо проверката чрез уеб саит пиша : Нјама Заверена Преписка по посочени критерии...с бјаха преди ден “Обработва се”.... Какво става тук на вас?
 
Член од
19 јуни 2015
Мислења
414
Поени од реакции
623
Јотова да не чека официјално да се преименува државава во Северна Македонија, па да почне да потпишува :D
Дај боже да продолжи со потписи, мора да продолжи кога и да е!
на 15ти месецов 3 години како праам од интервју и смачено ми е веќе!
 
Член од
12 февруари 2019
Мислења
3
Поени од реакции
1
Не чака тја това , исти случаи во С'рбија ...пуно хората чакаиу на указ ...потпис на иотова
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
Јотова да не чека официјално да се преименува државава во Северна Македонија, па да почне да потпишува :D
Дај боже да продолжи со потписи, мора да продолжи кога и да е!
на 15ти месецов 3 години како праам од интервју и смачено ми е веќе!
Очигледно сака да се замеша во колачот па сега неможат да се договорат. Слабо ја имаат платено изгледа.
 
Член од
19 јуни 2015
Мислења
414
Поени од реакции
623
Очигледно сака да се замеша во колачот па сега неможат да се договорат. Слабо ја имаат платено изгледа.
Она секако мора да потпиши или одбие пошто тоа и е работа.
Можда жената сама себе си дала одмор :D
ќе видиме шо ќе излезе битно мора да има исход

Meне сеа ми е утеха дека не е само за мене застојот :D значи коа ќе почни да потпишува сите ќе знаеме на шо сме
btw пред некое време чув од неколкумина дека наводно застојов е заради тоа што откриле многу нелегално вадени произходи од страна на албанци и косовари
 
Последно уредено:
Член од
2 мај 2018
Мислења
136
Поени од реакции
142
Јотова да не чека официјално да се преименува државава во Северна Македонија, па да почне да потпишува :D
Дај боже да продолжи со потписи, мора да продолжи кога и да е!
на 15ти месецов 3 години како праам од интервју и смачено ми е веќе!
Ne se sekiraj jas i sinmi sme malku pred tebe , koj vodi evidencija neka pise uste dve lica za potpis[DOUBLEPOST=1549991585][/DOUBLEPOST]
Тој указ беше од 2018-та, од оваа година се нема ни еден пофалено со потпишан указ.
Jas vi pisav deka ukazot na moja rodnina i e pusten i si go zema vo ambasada SK. celata procedura i traese 5 godini , so poteklo dedo i tatko
 
Последно уредено:
Член од
19 јануари 2019
Мислења
123
Поени од реакции
202
Тоа после 3 години е малце релативно. Мислиш после 3 год откако бил на положително му е потпишан или цела процедура му траела 3 год. Дека јас почнав Јуни 2015 па еве скоро 4 год откако сум почнат.
3 години чекаше на потпис на указот !!
 
Член од
19 декември 2018
Мислења
14
Поени од реакции
2
Се знае ли до кај се со происходите јас март 2018 имам поддадено документи и плус немам бројче преку посредник одам
Мора да имаш бројче, само што не ти го дал посредникот. Кога ги поднесуваш документите ти го даваат. Јас го сликнав ливчето иначе и моето е кај посредникот.
 
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
Значи заслужуваме барем објаснување да дадат што се случува и кога почнуваат со работа бидејчи се е прекратено вече половина година.Хитно да се јават и објаснат бугарските клубови во македонија,Д а се даде официјално објаснување од министерството за правда што се случува бидејќи ги пробија сите рокови.Бидејчи заслужуваат и тужби по закон нели европска унија се се мора да е по закон.
 
Член од
30 ноември 2018
Мислења
110
Поени од реакции
144
Само што се слушнав со посредникот од струмица ми кажа дека указ не добил никој веќе неколку месеци а происходи почнале да дават така да ного дезинформации дават некој луѓе овде
 
Член од
15 март 2018
Мислења
27
Поени од реакции
19
Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка, за да представите документ, удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин, с'гласно изискването на § 2, т. 1 от Доп'лнителните разпоредби на Закона за б'лгарското гражданство. , в срок до 07.05.2019

sto znaci ova?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom