Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јуни 2018
Мислења
65
Поени од реакции
75
Zdravoo
Dali na nekoj mu se ima smeneto od dopolnitelna od 2016 so intervju vo bugarskiot konzulat bitola.
Pozz
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Zdravoo
Dali na nekoj mu se ima smeneto od dopolnitelna od 2016 so intervju vo bugarskiot konzulat bitola.
Pozz
Јас сеуште не. Сеуште ги работат тие што требаа да достават до Фебруари месец документи.
 
Член од
12 септември 2018
Мислења
132
Поени од реакции
201
се знае ли промената од задолжителна во финална до кога е стасана ?? некаде крај на ноември 2017 беше или почнат е Дек??
 
Член од
12 декември 2018
Мислења
12
Поени од реакции
3
Здраво, нов сум на форумов и имав подадено документи за происход во јуни 2018 . До пред неколку денови проверував на страната на ДАБЧ ми кажуваше ,,обработва се,, од денеска ми пишува ,,Нјама намерени зајавленија по посочените критерии.,, што значи ова? Поздрав!
 
Член од
9 јануари 2015
Мислења
196
Поени од реакции
156
се знае ли промената од задолжителна во финална до кога е стасана ?? некаде крај на ноември 2017 беше или почнат е Дек??
јас бев 6 декември 2017 и уште сум на задолжителна
 
Член од
30 ноември 2018
Мислења
127
Поени од реакции
244
Здраво, нов сум на форумов и имав подадено документи за происход во јуни 2018 . До пред неколку денови проверував на страната на ДАБЧ ми кажуваше ,,обработва се,, од денеска ми пишува ,,Нјама намерени зајавленија по посочените критерии.,, што значи ова? Поздрав!
Taka mi pisuvase i na mene,koga mi izleze proizhodot.Prasaj go posrednikot.
 
Член од
17 декември 2018
Мислења
11
Поени од реакции
2
Здраво на сите
Нов сум на форумов , исто така и нов апликант за бугарско државјанство па би ве замолил да споделите по некој совет .
Постапката ја работам со посредник , стигнат сум до делот каде требаше да имам интервју во бугарската амбасада на 6 Декеври 2018 во Битола , но откако изби скандалот во Бугарија целата процедура е стопирана , така сум информиран од посредникот со кого соработувам .
Дали некој член на форумов или некој од постарите членови има некаква информација како се движат работите ?
Ви благодарам и имајте убава вечер
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom