Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 октомври 2015
Мислења
399
Поени од реакции
364
E KAKO NE SME ZELE PASOSI TOA E LAGA , JAS PREKU RODITEL BUGARIN ME SAKATIJA OD GNJAVENJE SAM SI GI TERAM PREKU KONZULAT PODNESOV 2015 , KRAJOT NA 2015 INTERVJU , , NEMAAT NIKAKVA MAANA DA MI NAJDAT , NA DOPOLNITELANA SO TAA VRASKA ZAPIRKA , AJDE ODNESOV I ORGINALOT , A POSLE MENE SO OBICNI PASULCINA PRIJATELI MOI STO GI POZNAVAM TOCNO SI GI ZEMAA PASOSITE , MENE ME VRATIJA UNAZAD SEUSTE CEKAM I KE CEKAM DA VIDAM DO KADE KE ODAT
Site ste kontradiktorni.Kakov original te terale da odneses koga si preku roditel tatko blgarin????Originalen pasos od tatko ti li ????Mnogu matni muabeti pravite ili samo se zapletkuvate.
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Ima li nekoj od (2016),sto sme na vtor "finalen ekspreten pregled",da e razgledan!!
После месец и нешто читам дека ги разгледувале од финална на положително. И јас сум во истиот кош. Пред 10-тина дена ми се промени во"втор финален експертен преглед" од дополнителна проверка.
 
Член од
23 ноември 2016
Мислења
20
Поени од реакции
40
01.11.2017 intervju, od 10.10.2018 finalna, od vcera nov status: Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија.
Sto sleduva posle ovaa I odprilika za kolku vreme promeni
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
01.11.2017 intervju, od 10.10.2018 finalna, od vcera nov status: Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија.
Sto sleduva posle ovaa I odprilika za kolku vreme promeni
So kakvu dokumenti si ?posle iva sleduva ukaz
 
Член од
29 ноември 2018
Мислења
8
Поени од реакции
32
Здраво, денес ми се промени статусот од дополнителна на финална. Интервју јануари 2016 во амбасадата во Скопје, бројчето го добив во мај, 354х/2016. За колку време треба да очекувам промена и кој е следен статус ?
 
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
Не се нервирај пријател,си трола жената.Ако ептен те вади од такт стави ја на игнор.Во секоја тема има тролери
Ic ne se nerviram,samo ja smirvam situacijata da ne se kreva panika za jabe na forumot.
 
Член од
2 мај 2018
Мислења
136
Поени од реакции
142
Site ste kontradiktorni.Kakov original te terale da odneses koga si preku roditel tatko blgarin????Originalen pasos od tatko ti li ????Mnogu matni muabeti pravite ili samo se zapletkuvate.
Ne sum kontradiktoren nego sosema iskren bez lagi i prevari, tatko bugarin koj ostanal i se ozenil tuka vo mk. roden ,skoluvan , vojnik bugarin, i celo negovo pokolenie .....ako pisuvam treba sel referat , Koga aplicirav gi odnesov site originali da dokazam poteklo vo konzulat , gi razgledaa i mi gi vratija , celata procedura si odese kako treba .....posle toa se najdov vo protokolot so brojceto kade treba da se odnesat originalite , gi odnesov direkno vo ministerstvo vo Sofija ..... treba uste objasnuvanje !? ima matni raboti nemozite nikoj da me ubedite ama uporen sum ke cekam Evevi eden dobar primer deka nee taka kako sto treba pozdrav
 
Член од
23 јуни 2018
Мислења
65
Поени од реакции
75
Здраво, денес ми се промени статусот од дополнителна на финална. Интервју јануари 2016 во амбасадата во Скопје, бројчето го добив во мај, 354х/2016. За колку време треба да очекувам промена и кој е следен статус ?
Zdravo,ako moze ka kazes dali bese na dopolnitelna so zapirka ili so datum za nosejne dop.dokumenti.pozz
 
Член од
12 септември 2018
Мислења
132
Поени од реакции
201
Луѓе не се караjте за глупости, темата е отворена за да си помогнеме меѓусебно со споделување на информации кои се од заеднички интерес и што побргу да се стекнеме со Бг државјанство и да бегаме од оваа вукојебина. Така да имајте почит спрема другите и кога објавувате информации во врска со процесот, наведете со какви документи располагате , каде што сте биле на интервју, времетраењето на статусите и нивната промена (за да избегнувате непотребни коментари од други членови и сл).
 
Член од
5 ноември 2016
Мислења
69
Поени од реакции
70
samo jas li ostanav na dopolnitelna so zapirka od mart 2016 intervju (sofija) . ili ima uste nekoj ☹ Juni go pocnaa mene mart uste mi stoi dopolnitelna..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom