Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 април 2018
Мислења
15
Поени од реакции
31
I jas cekam od juli proverka od viceprezidentot, so dokumenti od brat.Pred nekoe vreme po 3-4 meseci proverka od Jotova se izdavase ukaz preku brat/sestra.Dali ima nekoj so slicno iskustvo no so odobren ukaz vo skoro vreme.Pozdrav
 
Член од
18 декември 2014
Мислења
106
Поени од реакции
16
@Candy али мене ме интересира зошто Coca Cola ја избра за профил слика?
 
Член од
19 ноември 2018
Мислења
178
Поени од реакции
204
@Candy али мене ме интересира зошто Coca Cola ја избра за профил слика?
Расправајте се во ПП не замарајте членови кои имаат вистински прашања темава не е расправии ццц
 
Член од
9 јуни 2018
Мислења
43
Поени од реакции
38
Dragi clenovi
Go pratam forumov vo posledno vreme i mislam deka e mbogu korisen, sekoja cest
Sakam da prasam, ako nekoj znae dali mozam i kade da dostavam dopolnitelen dokument/potveda od bkks koga veke statusot mi e polozitelno cekanje na ukaz veke 4 meseca.Dali e veke kasno za toa i ako ne e kade mozam da ja dostavam potvrdata?
Fala
јас мислам дека ќе имаш потпис, бидејќи не ти е статусот проверка од вицепрезидент.
Нека ме поправат некои поинформирани во процедурата :)
 
H

Haronmk

Гостин
^ :pos::ROFLMAO:

Не успеа да разбере дека интервју во амбасада е како 4-5 месеца покасно во Софија да бил на интервју. Ајде ќе го стават за некој ден на финална нема да е битно веќе..
 
Член од
30 октомври 2018
Мислења
12
Поени од реакции
6
Dali nekoj znae sto ponatamu ako dobies otkaz.Inaku tatkomi dobi grazdanstvo a mene me odbija.Dali sega mozam poftorno da apliciram? I kako odi postapkata posto imam proidhod i roditel so bugarsko grazdanstvo.Kolku vreme bi traela postapkata.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom