Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
Нема причина зашто би се забавила работата во Министерството!И документите да ти се фалсификат,големи се шансите дека ќе те откријат и кога ќе те разгледаат на Совет ќе ти дадат отказ поради невалидни документи и тоа е тоа!Збогувај се со бугарско државјанство!
nali viceprezident Jotova si napravi svoja komisija?! .... i tie sigurno si provervet so et kako i dali se vistiniti dokumentite ..... taka da i jas mislam kako tebe oti ke si vrvi rabotata po redot koj sho si ojt postapkata vo mp i nataka
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
nali viceprezident Jotova si napravi svoja komisija?! .... i tie sigurno si provervet so et kako i dali se vistiniti dokumentite ..... taka da i jas mislam kako tebe oti ke si vrvi rabotata po redot koj sho si ojt postapkata vo mp i nataka
Да,ама не се работи дали се вистинити документите за нас од Македонија.Се работи дека се "плаштало" за редот да се прескокне.Најголем дел од обвиненијата се за поткуп за преку ред да се земат документи,а не за фалшиви документи.
 
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
Да,ама не се работи дали се вистинити документите за нас од Македонија.Се работи дека се "плаштало" за редот да се прескокне.
da da znam, citav i slusav na vesti so velet... se plastalo vo dabc...
a 2013 jas i brat mi ko pocnavme za postapka vo dabc istio den ja zemavme vo 3 napladne...
profesorot sega pred nekoj mesec bas ni velese --- koga ke imet vestacka glad za eden proizvod najlesno mozit da mu se kacit cenata.... taka i so ova ... napraeno vestacka gladd si cekat 20000 redovni postapki.... i se cekaat .... 1 godina ....i povece.... za da mozit da si praat daj mi da ti go izvam denes....
 
Член од
19 јуни 2015
Мислења
414
Поени од реакции
623
Знам еден дечко којшто лани беше на интервју во март, потплатено за преку ред преку Гоше Арсов од Кочани - ваљда дел од таа банда
Се уште чека потпис
Друг човек со оригинал документ интервју мај 2017, веќе потпишано

Ваљда ги трпаат на страна тие несигурните иако поминале положително
да проверат како стигнале на интервју
Дечково за 3 месеци извади происход и беше на интервју
 
Член од
1 април 2014
Мислења
285
Поени од реакции
186
Извод од дедо роден пред 1918 (Македонец) се рачуна како легален или фалш документ за Произход од ДАБЧ?
На овој од основ земав произход па да знам дали да продолжам или?
Немам подмитувано и си платив ситно само за заверки и преводи и си го чекав година дена нај регуларно.
Посредникот вика нема гајле, мада од тоа живее :)
Фала!

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
Pa celo vreme se navestuva deka ke ima izmeni posebno vo delot na kratenje na rokovite a ova e samo kapak da se zabrza.Optimisticki e da ja zgolemat kontrolata vo DABC so noviot zakon a pesimisticki e da gi zategnat uslovite za davanje na drzavjanstvo.Sepak posle vakva bura nekoj ke izgori ,da se nadevame deka deka samo sluzbenicite i pretsedatelot na DABC ovaj pat :)
 
Член од
3 октомври 2018
Мислења
25
Поени од реакции
78
Извод од дедо роден пред 1918 (Македонец) се рачуна како легален или фалш документ за Произход од ДАБЧ?
На овој од основ земав произход па да знам дали да продолжам или?
Немам подмитувано и си платив ситно само за заверки и преводи и си го чекав година дена нај регуларно.
Посредникот вика нема гајле, мада од тоа живее :)
Фала!

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
Татко ми само со извод од дедо му (роден 1919год ) и без други дополнотелни документи зеде државјанство пред 2/3 месеца.Успех и не се откажувај![DOUBLEPOST=1541064076][/DOUBLEPOST]
Koj broj e na prepiska?
4915
 
Член од
5 ноември 2016
Мислења
69
Поени од реакции
70
нови промени од дополнителна во финална има ли..? Да не ја закочија и таму.. пишете ако се сменило на некој од денеска на натаму за да знаеме ние што чекаме до кај е..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom