Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 јуни 2018
Мислења
14
Поени од реакции
0
Можете ли да ми кажете колку долго трае верификацијата на потпретседателот на Република Бугарија?
 
Член од
18 август 2017
Мислења
276
Поени од реакции
260
Член од
24 мај 2018
Мислења
94
Поени од реакции
27
brate ako si so dokument ot perva linia ot dedo pradedo ili tatko majka 3 meseci ke ti stoje toj status i ke ti potpise ukas.ako si so dokument ot striko ili tetka ali bratuced ke si cekash kako mene ovo da go znashe
дали имате какви било информации за тоа кој е процесот?
Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 
Член од
18 јуни 2018
Мислења
17
Поени од реакции
6
Prvicno intervjuto mi bese zakazano za 21.11.2016, pa mi go prezakazaa za 13.12.2016. Vo fevruari ovaa godina dobiv pozitivno mislenje od soveto za drzavjanstvo, vo maj statusot mi se smeni vo "Proverka od vizeprezidenta na R.Bugarija". Inaku sum preku МБП od Stip. Dali ima nekoj info za vakvata "situacija"?
 
Член од
12 јуни 2018
Мислења
14
Поени од реакции
0
Së pari, intervista ime ishte caktuar për në 21 nëntor 2016, kështu që e injoronim atë për 13 dhjetor, Në shkurt, këtë vit kam marrë një mendim pozitiv nga këshilli i shtetësisë, në muajin maj, statusi ndryshoi tek unë në "Shikoni Visegradin e R. Bugarit". Përndryshe, është përmes MBP Shtip. A ka ndonjë informacion në lidhje me këtë situatë? [/ QUOTE]
истиот имам
Немам информации[DOUBLEPOST=1529352182][/DOUBLEPOST]
brate ako si so dokument ot perva linia ot dedo pradedo ili tatko majka 3 meseci ke ti stoje toj status i ke ti potpise ukas.ako si so dokument ot striko ili tetka ali bratuced ke si cekash kako mene ovo da go znashe

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
ja šum so dokument ot prva linija tatko.evo 1 mesec
 
Последно уредено:
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Фала пале крстич,

Ај некој да напише за земање указ преку амбасада/конзулат.
Како оди?
Фали може да се дозаврши процедурата таму, сликање, итн...

Цел ми е да ја вратиме на темата на права насока
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Не бе човек, се брка работа. Вадиш указот, и со него кај автобуската бркаш за лк. Се зема лк, за 10 дена, па се средва за пасош. Ако направиш полномошно за посредници, со две одења ќе средиш, затоа што тој ќе го подигни пасошот и ќе ти го донеси
како можат да ви го носат кога е забрането,мора лично,прашај,информирајсе и ке видиш..патем колку те одра!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom