Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
8 мај 2018
Мислења
15
Поени од реакции
17
ne gledaj brojceto ne odat po broen redosled posto denes citam ovde na forumot ima sto se bile April 2017 na interjvju pa denes dobile ukaz od vice a jas bev na intervju Januari pocetokt 2017 sum uste na Polozitelno taka ne se baziraj na brojcinjata pozz
 
Член од
25 октомври 2016
Мислења
42
Поени од реакции
61
За сите на форумот што чекаат Бугарски Пасош само со потврда, еве денес сменет статус на положително. Интервју Април 2017 година.
I jas bev samo so potvrda i kaj mene bese polozitelno ama se smeni vo proverka nema nadez drygar
 
Член од
2 мај 2018
Мислења
136
Поени од реакции
142
Site sto se na dopolnitelna proverka ke si pocekame , ke fatat letnite odmori , koj ke potpise nikoj .... slobodni bidete celo leto mozite da odmarate od ovie nervozi , smirete dusa i cekajtesi ke ja bide nekogas
 
Член од
27 ноември 2017
Мислења
64
Поени од реакции
25
Normalno li e od cekanje za ukaz nad 20 meseci povtorno da se vrati statusot na Po prepiska predstoi da bide finalen experten pregled predi da bide razgledana od sovet?
 
Член од
7 јуни 2015
Мислења
56
Поени од реакции
86
Luge sto se desava... Bev na poloziteno od 2 fevruari do 2 maj..na 2 maj imav status deka mi e potpisan ukaz se javuvam vo ambasadata vo bt i mi vikat siatemska greska i uste istiot den 3 maj me stavat na proverka od viceprezident pa se denes mi se menva statusot deka mi e pak potpisan ukazotu. Se nadevam deka ii ovaj pat ne e sistemska greska... Samo cudno miiii so bev samo dve nedeli na proverka odo viceprezident a tuka site vikaat najmalku 3 meseci se so toj statuss. Samo da ne e pak sistemska greskaaa....
 

Attachments

Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
"По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство" има ли некој да ми каже колку се чека со овој статус...
 
Член од
2 мај 2018
Мислења
136
Поени од реакции
142
Член од
6 декември 2017
Мислења
38
Поени од реакции
17
"По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство" има ли некој да ми каже колку се чека со овој статус...
Зависи кој како, јас чeкав три мeсeци.[DOUBLEPOST=1526424320][/DOUBLEPOST]
Luge sto se desava... Bev na poloziteno od 2 fevruari do 2 maj..na 2 maj imav status deka mi e potpisan ukaz se javuvam vo ambasadata vo bt i mi vikat siatemska greska i uste istiot den 3 maj me stavat na proverka od viceprezident pa se denes mi se menva statusot deka mi e pak potpisan ukazotu. Se nadevam deka ii ovaj pat ne e sistemska greska... Samo cudno miiii so bev samo dve nedeli na proverka odo viceprezident a tuka site vikaat najmalku 3 meseci se so toj statuss. Samo da ne e pak sistemska greskaaa....
Со какви докумeнти си ? Можe првиот пат било систeмска грeшка,а сeга по втор пат да ти пишува чудно.Пак ти прашај си во конзулат
 
Член од
7 јуни 2015
Мислења
56
Поени од реакции
86
Зависи кој како, јас чeкав три мeсeци.[DOUBLEPOST=1526424320][/DOUBLEPOST]

Со какви докумeнти си ? Можe првиот пат било систeмска грeшка,а сeга по втор пат да ти пишува чудно.Пак ти прашај си во конзулат
So bg krstenica od pradedomi i bg sveditelstvo od dedomi... To ee ke prasam vo konzulatot pa se nadevam deka ovoj pat e vistinskiot statuss.
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Зависи кој како, јас чeкав три мeсeци.[DOUBLEPOST=1526424320][/DOUBLEPOST]

Со какви докумeнти си ? Можe првиот пат било систeмска грeшка,а сeга по втор пат да ти пишува чудно.Пак ти прашај си во конзулат
ЛЕЛЕ ПАШИБОЗЛУК,ЛУДНИЦА,некои велат 8 некои 3 други 12месеци,,ам добро чаре???решение???
 
Член од
17 март 2018
Мислења
50
Поени од реакции
35
ЛЕЛЕ ПАШИБОЗЛУК,ЛУДНИЦА,некои велат 8 некои 3 други 12месеци,,ам добро чаре???решение???
Јас чекав 8 месеци, а на другарка ми и се смени за 2 месеца. Не се знае зависи со каква брзина работат тој период и каде ќе се погодат документите. Останува да чекаш и тогаш и кога ќе ти се смени ќе знаеш колку време си чекал хах :pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom