Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Jas sum drugar so intervju od april 2016 i potvrda od Lazar i poteklo od bratuced pred dva dena od finalna na dopolnitelna
Ти пишува дека треба да доставиш дополнителна документација или само дека си на дополнителна стои?
 
Член од
15 мај 2016
Мислења
121
Поени од реакции
120
Deneska posle tolku vreme proveriv za moj bratuced kon sto na ontervju bese na 13 januari 2016 godina.Dokaz za poteklo svidetelstvo za vencanie na dedo,moj i negov plus dokumenti za bg drzavjanstvo na negov brat.Bidejki dolgo vreme ne si go znaese pinot deneska go dobi i koga proverivme ukazot mu bese potpisan.Kako tecela procedurata predhodno ne znam ama so sigurnost ukazot mu e potpisan.
 
Член од
20 октомври 2016
Мислења
44
Поени од реакции
24
Ima mnogu faktori. Treba da se razbere deka vo Bugarija ima nekolku strui koi se za ili protiv davanje na grazdanstva. Ova ne go izmisuvam tuku e kazano vorazgovor so relevantni luge tamu ne rekla kazala.Ima i korupcija i toa da zneate i lugeto se alergicni na . toa. E sega ima i partii i poedinci koi se borat lavovski za nas. Kako Vmro,Gerb no ima i frakcii. Najgolem problem za niv e toa sto pasosite se koristat za zapadna evropa a bugarija nema nikakov kar od toa. I toa e politikata na BSP koja toa go trubi.No sega ima politicka volja za da se uprostat rabotite. Nema sekoj da dobie no ke bide pobrzo. Ima mnogu molbi i treba da se resat a nemaat mnogu kapacitet. Se ke bide samo trpenie. Onie sto se na dopolnitelna se staveni od ministerkata da ne dobijat otkaz od viceprezidentot dodeka se usvoi zakonot koi se so bratucedi,tetki,potvrdi pa i stari dokumenti. Tie ustvari se zastiteni samo sto ke treba vreme........[DOUBLEPOST=1502382615][/DOUBLEPOST]
Jas ne sum abe. Imam postirano tuka stotici postovi . Kazi mi kakovse vika zakonot i postiraj go tuka koga e usvoen na vtoro citanje. A jas ke te demantiram so fakti.[DOUBLEPOST=1502383979][/DOUBLEPOST]http://www.parliament.bg/bg/bills/ID/15205/
Eve go zakonot . Ubavo dole pisuva deka se ceka za vtoro glasanje.I DEKA SE USTE E ZAKONOPROEKT, A NE ZAKON[DOUBLEPOST=1502388759][/DOUBLEPOST]Eve potvrda deka se ke bide vo red od najvisoko nivo. I posle slusajte rekla kazala prazni muabeti
Што кажува во следните редови?
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Што кажува во следните редови?
Што кажува во следните редови?
Drugite se privatni i ne se bitni za temava. No poentata ja gledas. Nema promeni odnosno politikata ostanuva ista. Rekov tie sto se vrateni na dopolnitelna se staveni na strana da ne dobijat otkaz od viceorezidentot koja ima formirano komisija koja ne e bas blagonaklona. Se ceka na usvojuvanje na zakonot i togas ke nema izgovor za otkaz. Novi pravila ama toa e. Ke bide vo red samo ke se ceka podolgo.
 
Член од
2 октомври 2016
Мислења
349
Поени од реакции
294
Drugite se privatni i ne se bitni za temava. No poentata ja gledas. Nema promeni odnosno politikata ostanuva ista. Rekov tie sto se vrateni na dopolnitelna se staveni na strana da ne dobijat otkaz od viceorezidentot koja ima formirano komisija koja ne e bas blagonaklona. Se ceka na usvojuvanje na zakonot i togas ke nema izgovor za otkaz. Novi pravila ama toa e. Ke bide vo red samo ke se ceka podolgo.
Zosto deneska moj drugar e vraten ne e primen na interviju vo ambasada mu kazale deka ima proishod na koj mu pisuvalo bratuced i mubrekle deka osven majka tatko ili potvrda mora da pisuva na proishodot so drugo ne primale deka nesto e smeneto akde vie so prijatelite vo bugarska vlada prasajte aoo ne vi e tesko fala odnapred pozz

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Zosto deneska moj drugar e vraten ne e primen na interviju vo ambasada mu kazale deka ima proishod na koj mu pisuvalo bratuced i mubrekle deka osven majka tatko ili potvrda mora da pisuva na proishodot so drugo ne primale deka nesto e smeneto akde vie so prijatelite vo bugarska vlada prasajte aoo ne vi e tesko fala odnapred pozz

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Koga uspeale da go vratat denes koga konsulskata sluzba pocnuva so rabota od 9 ipol do 12, a sega e 8:40 h
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Samo na dopolnitelna
ОК. Прашувам бидејќи ги имам доставено истите документи, па да знам што ме чека. Ќе те замолам да ја постираш ситуацијата натаму како ќе ти се одвива. Благодарам. :)
 
Член од
1 февруари 2016
Мислења
107
Поени од реакции
107
ОК. Прашувам бидејќи ги имам доставено истите документи, па да знам што ме чека. Ќе те замолам да ја постираш ситуацијата натаму како ќе ти се одвива. Благодарам. :)
(y)
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
PRIJATELE NE PRIMAAT OSVEN SO DOKUMENTI OD MAJKA TATKO DEDO ..... 1000000 % TOCNA INFORMACIJA DRUGAR ISTO GO ODBIJA
Dobro togas pak da vi kazam da ne se macite i da ne si go gubite vremeto odete site vo Sofija sto se osekate osteteni i zaebani od drzavata Bugarija i pobarajte da si gi zemete nazad dokumentite i otkazete se od provedurata. So toa ke si gi skratite vasite maki + ke olesnite za nas sto ke cekame zatoa sto ke ima pomalku prepiski :pipi:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom