Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 септември 2015
Мислења
18
Поени од реакции
25
Честитки, кое бројче беше и кој број на указ е издаден?
56 e brojot na ukaz
92xx/2015[DOUBLEPOST=1498661578][/DOUBLEPOST]
56 e brojot na ukaz
92xx/2015
Fala za skoro kaj site :)[DOUBLEPOST=1498662530][/DOUBLEPOST]
Се пoтврди скoрo знaчи :) Дa знaев пoрaнo ке те спoмнев:D
Hehe da da bas skoro ova :)))
 
Последно уредено:
Член од
20 март 2017
Мислења
51
Поени од реакции
26
Честитки до сите луѓе што добија укази. Со среќа нека е :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: MSE
Член од
23 јуни 2017
Мислења
9
Поени од реакции
11
Да споделиш со што документи си и кога беше на интервју?
Крштеница од Баба, средина на фебруари..[DOUBLEPOST=1498665086][/DOUBLEPOST]
So sto dokumenti si i dali odnese orginli ili ne? Ti pisuva zosto si na dopolnitelna ili samo, prepiskata e na dopolnitelna bez objasnuvanje?
Не пишува зошто е на дополнителна, без објаснување. Преку амбасада во Скопје идев за происход и тогаш со заверена копија се идеше, заверката со потпис конзулот ја правеше. Иначе крштеница од Баба однесов, интевју Во Софија средина на фебруари2016. Има поделени мислења дали треба да се однеси оригиналниот документ. Посредникор ми рече дека не треба и дека тњ проверувааѕ дали си неосудуван само,[DOUBLEPOST=1498665231][/DOUBLEPOST]
Да споделиш со што документи си и кога беше на интервју?
Не пишува зошто е на дополнителна, без објаснување. Преку амбасада во Скопје идев за происход и тогаш со заверена копија се идеше, заверката со потпис конзулот ја правеше. Иначе крштеница од Баба однесов, интевју средина на фебруари2016. Има поделени мислења дали треба да се однеси оригиналниот документ. Посредникор ми рече дека не треба и дека тњ проверувааѕ дали си неосудуван само,
 
Последно уредено:
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Крштеница од Баба, средина на фебруари..[DOUBLEPOST=1498665086][/DOUBLEPOST]
Не пишува зошто е на дополнителна, без објаснување. Преку амбасада во Скопје идев за происход и тогаш со заверена копија се идеше, заверката со потпис конзулот ја правеше. Иначе крштеница од Баба однесов, интевју Во Софија средина на фебруари2016. Има поделени мислења дали треба да се однеси оригиналниот документ. Посредникор ми рече дека не треба и дека тњ проверувааѕ дали си неосудуван само,[DOUBLEPOST=1498665231][/DOUBLEPOST]
Не пишува зошто е на дополнителна, без објаснување. Преку амбасада во Скопје идев за происход и тогаш со заверена копија се идеше, заверката со потпис конзулот ја правеше. Иначе крштеница од Баба однесов, интевју средина на фебруари2016. Има поделени мислења дали треба да се однеси оригиналниот документ. Посредникор ми рече дека не треба и дека тњ проверувааѕ дали си неосудуван само,
I jas spodeliv takva informacija deka ivaa dopolnitelna e za proverka na osuduvanje do DANS- drzavja agencija za nacionalna sigurnost!
ama dali e taka toa ne mozeme 100% da go utvrdime ke vidime
 
Член од
23 јуни 2017
Мислења
9
Поени од реакции
11
15 Fev 2016 Intervju
23 Jan 2017 Finalna
24 Apr 2017 Dopolnitelna

Imam star dokument krstenica, original nemam dostaveno vo MP
Исто и јас, интервју Фебруар, посредникот ми рече дека проверуваат неосудуваност.[DOUBLEPOST=1498665622][/DOUBLEPOST]
I jas spodeliv takva informacija deka ivaa dopolnitelna e za proverka na osuduvanje do DANS- drzavja agencija za nacionalna sigurnost!
ama dali e taka toa ne mozeme 100% da go utvrdime ke vidime
Ама не може некој да ги проверуваат некој не, еве на некој им излага указ. Треба да се праша. Еден од нас да добие и да праша на телефон ќе знаеме што значи ова.
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
Исто и јас, интервју Фебруар, посредникот ми рече дека проверуваат неосудуваност.[DOUBLEPOST=1498665622][/DOUBLEPOST]
Ама не може некој да ги проверуваат некој не, еве на некој им излага указ. Треба да се праша. Еден од нас да добие и да праша на телефон ќе знаеме што значи ова.
Toa so dopolnitelnata e prilicno novo. Tie so ukaz se od pred nekolku meseci ili godini zavisi koj od koga e.
 
Член од
6 март 2017
Мислења
19
Поени од реакции
17
Dali ima nekoj so promenet status od zadolzitelna na finalna?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom