Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 септември 2016
Мислења
52
Поени од реакции
10
Dali moze nekoj da mi kaze dali vo Sofija mozat da se dostavat dopolnitelni dokument dokolku prepiskata seuste e vo zadolzitelna ?Intervju imav vo konzulat. Veke edna godina od intervju sum na zadolzitelna . Vo meguvreme moj roditel ceka potpis . Dali dokolku dostavam pasos od rotitel nesto ke se smeni vo procedurata ? Na pocekot aplicirav preku vujko na majka mi bratuced ?
Dokolku nekoj moze da mi odgovori bi bilo super .
Blagodaram[DOUBLEPOST=1479329465][/DOUBLEPOST]Dali moze nekoj da mi kaze dali vo Sofija mozat da se dostavat dopolnitelni dokument dokolku prepiskata seuste e vo zadolzitelna ?Intervju imav vo konzulat. Veke edna godina od intervju sum na zadolzitelna . Vo meguvreme moj roditel ceka potpis . Dali dokolku dostavam pasos od rotitel nesto ke se smeni vo procedurata ? Na pocekot aplicirav preku vujko na majka mi bratuced ?
Dokolku nekoj moze da mi odgovori bi bilo super .
Blagodaram
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
346
Поени од реакции
460
Dali moze nekoj da mi kaze dali vo Sofija mozat da se dostavat dopolnitelni dokument dokolku prepiskata seuste e vo zadolzitelna ?Intervju imav vo konzulat. Veke edna godina od intervju sum na zadolzitelna . Vo meguvreme moj roditel ceka potpis . Dali dokolku dostavam pasos od rotitel nesto ke se smeni vo procedurata ? Na pocekot aplicirav preku vujko na majka mi bratuced ?
Dokolku nekoj moze da mi odgovori bi bilo super .
Blagodaram[DOUBLEPOST=1479329465][/DOUBLEPOST]Dali moze nekoj da mi kaze dali vo Sofija mozat da se dostavat dopolnitelni dokument dokolku prepiskata seuste e vo zadolzitelna ?Intervju imav vo konzulat. Veke edna godina od intervju sum na zadolzitelna . Vo meguvreme moj roditel ceka potpis . Dali dokolku dostavam pasos od rotitel nesto ke se smeni vo procedurata ? Na pocekot aplicirav preku vujko na majka mi bratuced ?
Dokolku nekoj moze da mi odgovori bi bilo super .
Blagodaram
Mozes ke ti treba izvod od tebe i od tatko ti. I brojot na prepiskata od nego i trk aa sofija izvodite legalizirani i prevedeni
Pozz
 
Член од
11 септември 2016
Мислења
52
Поени од реакции
10
Mozes ke ti treba izvod od tebe i od tatko ti. I brojot na prepiskata od nego i trk aa sofija izvodite legalizirani i prevedeni
Pozz
A dali treba dvajcata licno da sme prisutni za dostavuvanje na dokumentite ? Dali treba da se zakazi termin nesto , i dali treba jas licno da gi dostavam dokumentite ? Blagodaram mnogu za pomosta
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
Site vikate deka e usporeno se za prepiskite, a sto se slucuva so intervjuata? Ima li nekoj sto ima informacija dali barem intervjuata se odvivaat kako sto treba ili mozni se prolongiranja?
 
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
Веќе пoчнaa негативни коментари зa блгaрскo грaждaнствo кoе се дaвa сo oлеснетa прoцедурa. Инaку aвтoрoт беше еден oд кандидатите зa претседател на дaбч и изгуби oд Вaнгелoв. Сегa сo техничкa влaдa ќе се успoри прoцедурaтa и не знеaме сo кoјa динамика ќе се пoтпишувaт укaзи. Штo му требaше нa бoјкo oстaвкa? Требa дa нaучи oд нaшиве тукa сo стaп не ги мрдаш oд фoтељa. Ни oдгooвoрнoст ни срaм.
Ah toa e od loso poloso. A sto im znaci "uste nepocnati" ???? Za tie sto uste ne pocnale procedura ili sega se ke uglavat??? I nie sto sme veke vo procedura i imame od DAPC so poteklo?
 
Член од
1 април 2014
Мислења
285
Поени од реакции
186
Ah toa e od loso poloso. A sto im znaci "uste nepocnati" ???? Za tie sto uste ne pocnale procedura ili sega se ke uglavat??? I nie sto sme veke vo procedura i imame od DAPC so poteklo?
"Уште не почнати" се мисли на новиот претседател и неговиот кабинет.

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
 
Член од
8 февруари 2016
Мислења
400
Поени од реакции
396
"Уште не почнати" се мисли на новиот претседател и неговиот кабинет.

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
ah ubajna :popce:[DOUBLEPOST=1479368195][/DOUBLEPOST]
"Уште не почнати" се мисли на новиот претседател и неговиот кабинет.

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
ah ubajna :popce:
:yid:
 
Член од
1 април 2014
Мислења
285
Поени од реакции
186
i sto sega pak ke ima zakocuvanja ima nekoj informacija od posrednik da ne znae nesto poveke
Јас се распрашав кај повеќе посредници и сите викаат нема проблем се ќе си тече нормално, ама па сигурно нема да речат ќе се закочи, сепак од тоа живеат :) треба да се добие инфо од бугарски политичари, упатени луѓе.

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
 
Член од
9 јули 2014
Мислења
130
Поени од реакции
44
Јас се распрашав кај повеќе посредници и сите викаат нема проблем се ќе си тече нормално, ама па сигурно нема да речат ќе се закочи, сепак од тоа живеат :) треба да се добие инфо од бугарски политичари, упатени луѓе.

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
pa da vo pravo si sto da kazat posrednicite minatite godini koga imase pak izbori se vlecese se cela procedura,zastoj imase jas sum od 2014 godina[DOUBLEPOST=1479368976][/DOUBLEPOST]
Јас се распрашав кај повеќе посредници и сите викаат нема проблем се ќе си тече нормално, ама па сигурно нема да речат ќе се закочи, сепак од тоа живеат :) треба да се добие инфо од бугарски политичари, упатени луѓе.

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk
pa da vo pravo si sto da kazat posrednicite minatite godini koga imase pak izbori se vlecese se cela procedura,zastoj imase jas sum od 2014 godina
 
Член од
25 септември 2013
Мислења
7
Поени од реакции
1
Zdravo
Vcera bev vo ambasada na intervju, na koe posle intervjuto mi rekoja da uplata odredena suma i da cekam posle dva meseci za brojce...
Kakvo brojce e ova, tie ke mi se java da me izvesta deka e stasano ili jas treba da se javuvam?
Nekoj so iskustvo, da mi objasni ako saka
Fala
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom