Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
Здраво. Бев отсутен некое време од форумов, па ме интересира дали некој знае што направи Walkman со неговата процедура. Знам дека имаше статус на финална проверка пред некој 2 месеца, па дали има нешто ново. Ме интересира поради тоа што и јас сум само со потврда. Поздрав
go prekinaja, posle imasa nekoja inacijativa se pobuni mladenov do MJS i navodno se dogovorile so ministerkata da ne gi prekinvat tie so potvrdi od klubot.. pa eve od togas do sega ima nekoj pominato so potvrda (samo kolku e tocno ne znam)

P.S. Walkman si go izbrisa profilot na forumot
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
go prekinaja, posle imasa nekoja inacijativa se pobuni mladenov do MJS i navodno se dogovorile so ministerkata da ne gi prekinvat tie so potvrdi od klubot.. pa eve od togas do sega ima nekoj pominato so potvrda (samo kolku e tocno ne znam)

P.S. Walkman si go izbrisa profilot na forumot
Мојот посредник е Гоше Арсов од Софија. При примопредавање на некои документи, се сретнав со неговиот син (нема да го именувам) кој што патем е и претседател на Подружницата во Кочани на клубот Македонско Бугарско Пријателство. Ова беше некаде пред месец ако не и повеќе, и направивме мал муабет во врска со признавањето и непризнавањето на потврдите во министерството, и ми кажа дека неколку дена предходно тие како клуб МБП (најверојатно сите претствавници од сите подружници во МК) како и претставници од БККС, имале повеќе или помалку формална средба со некое официјално лице од министерството (не се сеќавам кое но станува збор за женска особа), и како демек успеале да ја убедат и да си пружат рака за тоа потврдите од клубовите ДА ГИ уважуваат во министерството. Е сега знам дека на форумов мислењето за информациите добиени од посредници и не се баш ценети многу, но сепак, мое е да споделам. А во врска со ова дека пуштиле некој со потврди, дали се знае кои се тие лица, и особено битно, дали се знае од кој клуб им се потврдите? Фала многу
 
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
Мојот посредник е Гоше Арсов од Софија. При примопредавање на некои документи, се сретнав со неговиот син (нема да го именувам) кој што патем е и претседател на Подружницата во Кочани на клубот Македонско Бугарско Пријателство. Ова беше некаде пред месец ако не и повеќе, и направивме мал муабет во врска со признавањето и непризнавањето на потврдите во министерството, и ми кажа дека неколку дена предходно тие како клуб МБП (најверојатно сите претствавници од сите подружници во МК) како и претставници од БККС, имале повеќе или помалку формална средба со некое официјално лице од министерството (не се сеќавам кое но станува збор за женска особа), и како демек успеале да ја убедат и да си пружат рака за тоа потврдите од клубовите ДА ГИ уважуваат во министерството. Е сега знам дека на форумов мислењето за информациите добиени од посредници и не се баш ценети многу, но сепак, мое е да споделам. А во врска со ова дека пуштиле некој со потврди, дали се знае кои се тие лица, и особено битно, дали се знае од кој клуб им се потврдите? Фала многу
drzi voda muabetot, i tuka se sirese takva informacija.. tuka na forumot se imaja nekolku pofaleno deka se pusteni so potvrda od klubot vo strumica, i eden deka e pusten bez nikakov dokument..
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
drzi voda muabetot, i tuka se sirese takva informacija.. tuka na forumot se imaja nekolku pofaleno deka se pusteni so potvrda od klubot vo strumica, i eden deka e pusten bez nikakov dokument..
А за пуштени со потврда од Македонско Бугарско Пријателство?
 
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
А за пуштени со потврда од Македонско Бугарско Пријателство?
nemam nacekano nekoj da se fali tuka deka e pusten od MBP, i koga se rabotese inacijativata, clenovite na forumot se javuvale kaj Petar Kolev i nekoja si Marinela da gi izvestat da prezemat nesto no tie ne bile zainteresirani i pocnale da ne odgovarat na telefon. samo Mladenov od BKS prezede. objavi na negovata strana, za istiot prolbem beja izvesteni bugarskite mediumi, i po nekoj den mladenov i ministerkata se dogovorile.. ( kolku e tocno neznam)
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
nemam nacekano nekoj da se fali tuka deka e pusten od MBP, i koga se rabotese inacijativata, clenovite na forumot se javuvale kaj Petar Kolev i nekoja si Marinela da gi izvestat da prezemat nesto no tie ne bile zainteresirani i pocnale da ne odgovarat na telefon. samo Mladenov od BKS prezede. objavi na negovata strana, za istiot prolbem beja izvesteni bugarskite mediumi, i po nekoj den mladenov i ministerkata se dogovorile.. ( kolku e tocno neznam)
А едно прашање, дали е можно, ако ме вратат на дополнителна а сум бил со потврда од МБП, на дополнителна проверка да им однесам нова потврда овој пат од БККС?
 
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
А едно прашање, дали е можно, ако ме вратат на дополнителна а сум бил со потврда од МБП, на дополнителна проверка да им однесам нова потврда овој пат од БККС?
mozi, samo pak ke cekas godina plus da ti pregledat dokumentot ... ama ako si ednas vraten na dopolnitelna vtoroto pregledvanje nema da te vratat pak na dopolnitelna, ili ke te prekinat ili ke ti odobrat..
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
mozi, samo pak ke cekas godina plus da ti pregledat dokumentot ... ama ako si ednas vraten na dopolnitelna vtoroto pregledvanje nema da te vratat pak na dopolnitelna, ili ke te prekinat ili ke ti odobrat..
Еве го разговорот - Со црвена боја сум јас, со црна синот на посредникот

 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.307
Поени од реакции
1.247
Во Охрид ниту имало нит ќе има бугарски села, а што се однесува до мене слободно можеш да го укинеш, и тоа веднаш.
фала богу ИДИОТИ КАКО ТЕБЕ одлучуваат
 
Член од
23 февруари 2016
Мислења
415
Поени од реакции
581
А едно прашање, дали е можно, ако ме вратат на дополнителна а сум бил со потврда од МБП, на дополнителна проверка да им однесам нова потврда овој пат од БККС?
ти беше да поднесеш документи во МП? знам дека беше со произход една недела пред мене. Мене ми излезе удостоверение минатата недела, па треба да одам сега.
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
ти беше да поднесеш документи во МП? знам дека беше со произход една недела пред мене. Мене ми излезе удостоверение минатата недела, па треба да одам сега.
Abe na stranata na dabc mi pisuva izdadeno ama vo realnosta uste bile stignati do 27-8 mart a jas sum 1 april i eve cekam da gi zeme proizhodite mojot posrednik pa da odime da podneseme.
 
Член од
1 септември 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
da mi pojasni nekoj sto treba da napravam, pred 4 godini go pominav toa intervju i go podnesov dokumentot vo opstinata vo sofija kade sto se vodi prijavenata adresa mislam deka bese toj ukaz vo opstinata mi kazaa za 10 dena da pojdam pak i da si go zemam dokumentot, e sega sto dokument e neznam bi trebalo da e maticniot ali ne sum pojden ninza 10 dena ni do den denes, pa pomos sto treba da napravam sledno, koja e postapkata treba li zakazuvanje ili ne?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom