Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
kako sto odi rabotava se pojke i pojke forumdzii zemaat ukaz.. izgleda ke se namali aktivnosta na temava :).. se nadevam site ke si dobieme toa sto si ocekuvame pa i nie da se izradvame kako onie forumdzii sto veke si dobija ukaz. So sreka na site!
 
Член од
24 август 2014
Мислења
116
Поени од реакции
125
Zdravo na site.dali nekoj moze da mi kaze do kade e 2013?dostaviv dokumenti za poteklo od prv bratuced pred 7 meseci a tamu seuste stoi deka e vrateno na dopolnitelna proverka.blagodaram
I jas sum kako tebe.kolku sto mozam da razberam od primeri pred mene sto odnesoja dopolnitelni dokumenti,statusot vo zadolzitelna im se smeni posle edna godina.taka da nie ke si pocekame.a eden drugar veke dobi ukaz.
 
Член од
1 февруари 2014
Мислења
44
Поени од реакции
44
samo 20Izgledasamo takva,gledam ima lugje ood 2014 I 2015 so ukazi[DOUBLEPOST=1457633124][/DOUBLEPOST]Samo 2013
 
Член од
21 ноември 2014
Мислења
238
Поени од реакции
76
I jas sum kako tebe.kolku sto mozam da razberam od primeri pred mene sto odnesoja dopolnitelni dokumenti,statusot vo zadolzitelna im se smeni posle edna godina.taka da nie ke si pocekame.a eden drugar veke dobi ukaz.
I kaj mene e isto veke 5 meseci sum na dopolnitelna so odneseni dokumeti.
 
Член од
7 октомври 2015
Мислења
34
Поени од реакции
56
тој статус на братучетка ми стои уште кога го пуштија новиот систем... кога кај нас од 2014 се смени се смени и кај неа(и броевите околу нејзе)... интервју беше во февруари...кога ќе се види одобрен број од 2015 тогаш можеме да кажеме дека е почната.... уште ние од 2014 не сме готови[DOUBLEPOST=1457610614][/DOUBLEPOST]
02/15
mozno e intervju od februari so broj 6***/2015, i jas od oktmovri 64**/2015???
 
Член од
5 јануари 2015
Мислења
773
Поени од реакции
1.643
Од образована преписка, втора фаза е преписката се намира в согласуване с задолжителни институции или во превод датотека се наоѓа во задолжителна процедура во согласност. Значи дека документите се пратени во МВР и ДАБЧ на преглед и државна безбедност. Мене уште ми стои статусот образувана преписка, а бројот ми е 8.../2015.После прегледот од овие институции ако се е во ред се менува статусот во финален преглед пред гласање во совет на гражданство. Ова ми го кажаа од министерството преку пријатели од бг.
 
Член од
22 август 2014
Мислења
504
Поени од реакции
947
Од образована преписка, втора фаза е преписката се намира в согласуване с задолжителни институции или во превод датотека се наоѓа во задолжителна процедура во согласност. Значи дека документите се пратени во МВР и ДАБЧ на преглед и државна безбедност. Мене уште ми стои статусот образувана преписка, а бројот ми е 8.../2015.После прегледот од овие институции ако се е во ред се менува статусот во финален преглед пред гласање во совет на гражданство. Ова ми го кажаа од министерството преку пријатели од бг.
fala za info
 
Член од
28 мај 2014
Мислења
55
Поени од реакции
67
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
Dali nekoj drug ima vakov status i dali nekoj znae sto sledi posle ovaj status ..inaku sum od 2012 so ftor bratuced .... Pozz do site !
 
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
Dali nekoj drug ima vakov status i dali nekoj znae sto sledi posle ovaj status ..inaku sum od 2012 so ftor bratuced .... Pozz do site !
Ke dobies drzavjanstvo!!!
 
Член од
29 февруари 2016
Мислења
41
Поени од реакции
27
Конечно Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ 1025х/2014
Prethodno koj status ti stoeshe? Cestitki voedno
 
Член од
2 февруари 2016
Мислења
2
Поени од реакции
0
На татко ми прв братучед има бугарски пасош, дали можам јас преку него да извадам. Фала, поздрав
 
Член од
16 септември 2007
Мислења
1.486
Поени од реакции
338
Претходно ми стоеше Образувана преписка сега гледам Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване. Бројче 4***/2015

Ti si 41** ili 42** otprilika do tuka se ima smeneto jas sum 48** i uste stoi prvobitniot status
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom