Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 декември 2014
Мислења
87
Поени од реакции
87
Значи тоа со дополнителна е друга работа, ти збориш за цела процерура,(тоа зависи кога си однел дополнителни документи и дали си однел, моеш да чекаш и пет години), а јас зборам само за моментот од коа ќе ти одобрат до потпис, јас не бев вратен на дополнителна
Potpisot m9ze da trae od 2 nedeli pa na gore i 4 i 6 itn
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
75
Поени од реакции
54
Мене посредникот ми бара 250€ севкупно за 45 дена,вели дека неможе за еден ден бидејки прв пат земам пасош
Мој познаник плати 300 лева и заврши работа во еден ден( откако ги земал документите со адреса) пред 4 месеци, ако се сменило нешто не знам, и сам одеше без посредник, а твојот посредник ќе ти земе исто пари и плус ќе чекаш месец ипол
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
37
Поени од реакции
22
Мој познаник плати 300 лева и заврши работа во еден ден( откако ги земал документите со адреса) пред 4 месеци, ако се сменило нешто не знам, и сам одеше без посредник, а твојот посредник ќе ти земе исто пари и плус ќе чекаш месец ипол
А колку време ги чекаше документите со адреса?Севкупно за колку време тој зеде пасош?

Плус незнам дали можам да го подигнам државјанството во министерство во Софија бидејки неможам да закажам термин,јас сум преку амбасада,има некој искуство со тоа прашање?
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
75
Поени од реакции
54
А колку време ги чекаше документите со адреса?Севкупно за колку време тој зеде пасош?

Плус незнам дали можам да го подигнам државјанството во министерство во Софија бидејки неможам да закажам термин,јас сум преку амбасада,има некој искуство со тоа прашање?
за документите му рекле една недела, он бил покасно. Ама можеш да се јавиш пред да одиш за сигурно, значи за недела две би требало да се заврши& нели ако ти го дадат пасошот и лк во ист ден
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
37
Поени од реакции
22
за документите му рекле една недела, он бил покасно. Ама можеш да се јавиш пред да одиш за сигурно, значи за недела две би требало да се заврши& нели ако ти го дадат пасошот и лк во ист ден
Можеш да го замолиш другар ти подетално да ми објасни?Тој преку службена адреса чекаше документи?
 
Член од
27 октомври 2014
Мислења
35
Поени од реакции
11
Da prasam i jas nesto,najdov BUGARSKA DANOCNA KNISKA od moj pra dedo dali mislite deka bi mi zavrsila rabota oti do sega nikoj nema pisano deka so takov dokument zavrsil rabota
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
75
Поени од реакции
54
Можеш да го замолиш другар ти подетално да ми објасни?Тој преку службена адреса чекаше документи?
чекал службена адреса, значи го земал државјансвото бил во општина за адреса, му рекле после недела дена да си ги земе документите,и со тие документи и со адресата се сликал за пасош и лк, и платил 300 лева да ги земе истиот ден, па и јас планирам така да направам кога ќе ми потпишат указот, инаку ти може чекаш подолго ради тоа што си преку амбасада
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
37
Поени од реакции
22
чекал службена адреса, значи го земал државјансвото бил во општина за адреса, му рекле после недела дена да си ги земе документите,и со тие документи и со адресата се сликал за пасош и лк, и платил 300 лева да ги земе истиот ден, па и јас планирам така да направам кога ќе ми потпишат указот, инаку ти може чекаш подолго ради тоа што си преку амбасада
Благодарам
 
Член од
29 јануари 2015
Мислења
37
Поени од реакции
22
А каква е разликата меѓу службена адреса и обична адреса?Дали морам потоа да ја променам службената адреса или не?
 
Член од
17 декември 2014
Мислења
240
Поени од реакции
145
Мој познаник плати 300 лева и заврши работа во еден ден( откако ги земал документите со адреса) пред 4 месеци, ако се сменило нешто не знам, и сам одеше без посредник, а твојот посредник ќе ти земе исто пари и плус ќе чекаш месец ипол
Kako e za adresa ako sakas da ne e sluzbena kolku kosta i dali moze da se najde normalna adresa pozz
 
Член од
25 февруари 2015
Мислења
75
Поени од реакции
54
Kako e za adresa ako sakas da ne e sluzbena kolku kosta i dali moze da se najde normalna adresa pozz
мене посредникот ми бараше 50 е. за да ме пише на негова адреса, од коа веќе ми изназема пари и требаше и тоа во таа цена, нормална адреса моеш да имаш ако живееш у бг или некој да те пише на негова адреса, ама коа не живееш ти даваат службена
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom