Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 февруари 2015
Мислења
810
Поени од реакции
1.561
Кога ште отработваме почивните дни по празниците? - По повод националнија празник предстојат и п'рвите четири почивни дни от 3-ти до 6-и март.
http://novanews.novatv.bg/news/view/2016/03/02/140911/кога-ште-отработваме-почивните-дни-по-празниците/


забранјават паркиране и кампирање (поставување на шатори) на 100 метри од море - За паркиране и разп'ване на палатки изв'н зоните за това глобата е от 1000 до 10 хил. лв. за физически лица, а за јуридически - от 10 до 50 хил. лв.
http://pravatami.bg/11004
 
Член од
22 јануари 2016
Мислења
12
Поени од реакции
20
I sega kakov ti e statusot? Vo zadolzitelna si ,tie na salter imaat li pristap do prepiskite kolku luge bile do toj salter i ne dobile nikakva imformacija osven cekaj
Status je i dalje isti,na dopunskoj proveri.Doduse to se desilo prosle nedelje,ne tako davno.
 
Член од
31 мај 2012
Мислења
41
Поени од реакции
6
Здраво сакам да прашам нешто.
Како може да проверам дали посредникот ги доставил дополнителните документи. Контакт број или е mail дали ќе ми одговорат. Ако знае некој нека помогне. фала
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
43
Поени од реакции
118
СЕ извинувам што прашувам по втор пат,
да ли некој знае после колку време излегува указ после ова информација ( Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ ) и да ли тоа сепак значи дека дефенетивно нема да барат дополнителни документи ???

Исто така ме интересира , колку време е потребно после УКАЗ за средување на останативе документи - се до добиванје на пасош во рака ?

Ви благодарам на сите што се потрудеа да ми одговорат.
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
СЕ извинувам што прашувам по втор пат,
да ли некој знае после колку време излегува указ после ова информација ( Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ ) и да ли тоа сепак значи дека дефенетивно нема да барат дополнителни документи ???

Исто така ме интересира , колку време е потребно после УКАЗ за средување на останативе документи - се до добиванје на пасош во рака ?

Ви благодарам на сите што се потрудеа да ми одговорат.
Ukazot moze da go cekame I do 2 meseci se zavisi do tvojta sreka I som ti pisuva taka nema potreba da se graziers grazdanstvoto ti e zagarantireno a od koga ke ti potpisat ukazot neznam tamu se ceka za maticen broj 10 dena I odis se slikas okolu 1 mesec I 10 dena ke cekas do deka da go zemas pasosot :)
 
Член од
19 февруари 2016
Мислења
43
Поени од реакции
118
Ukazot moze da go cekame I do 2 meseci se zavisi do tvojta sreka I som ti pisuva taka nema potreba da se graziers grazdanstvoto ti e zagarantireno a od koga ke ti potpisat ukazot neznam tamu se ceka za maticen broj 10 dena I odis se slikas okolu 1 mesec I 10 dena ke cekas do deka da go zemas pasosot :)
БЛАГОДАРАМ
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
A jas da prasam kaj mozam d's proveram statuso na brojceto otvoram stranata na www.mjs.bg I ne mi ja otvara kako greska nesto hah aj ako moze nekoj neka go postira linkot :/
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
Некој го има ли прочитано новиот закон? тој што го збориме веќе 2 години, тој што треба да го донесат нели набрзо за да пуштаат и без потекло, е ако има таков што го има прочитано, дај нека напише, дали во законот стои некаде дека ќе се намали времето на чекање после интервју? или не стои? фала лепо
 
Член од
22 јануари 2016
Мислења
12
Поени од реакции
20
Na dopolnitelna MP ili MVR ? Dali 2015 god. go odnese dopolnitelniot dokument ti sam ili posrednik ?
Dopunska MP
Marta meseca sam odnela dokumenta,tj. poslata su postom,ali sam dobila od njih mail u kojem su mi potvrdili da su dokumenta stigla,da je sve ok,i da cekam i proveravam broj na sajtu.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom