Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 април 2015
Мислења
24
Поени од реакции
43
Ве молам за одговор за оние кој што веќе се при самиот крај на процедурата и го чекаат пасошот во рака или небитно некој што ја познава оваа тематика. Читав овде дека за 18 дена по брза постапка се зема пасошот во рака така? Или грешам? Вчера посредникот ми кажа да сме почекале до сликање уште една недела плус бидејки имало шанси да не ми дозволат брза постапка за 3 дена? Ве молам да одговор дали ова е вистина или не?!
za brza postapka za tri dena se plaka 124 leva
 
Член од
28 октомври 2013
Мислења
31
Поени од реакции
56
kaj mene e slicno kako kaj tebe samo sto uste ne se me odobrile i jas bev na intervju vo mart 2013 daj boze da sum jas fala bogu na red cestito inache so srekja moze samo brojce da pisis xxxx/xxxx
izvini dodeka go pisuvav voa proveriv Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ hahaha fala mu na boga isnacekase[DOUBLEPOST=1454875445][/DOUBLEPOST]
A kaj tebe @jovandavcev koj status go pishuva ?
izvini dodeka go pisuvav voa proveriv Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ hahaha fala mu na boga isnacekase
 
Член од
8 февруари 2015
Мислења
315
Поени од реакции
298
izvini dodeka go pisuvav voa proveriv Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ hahaha fala mu na boga isnacekase[DOUBLEPOST=1454875445][/DOUBLEPOST]
izvini dodeka go pisuvav voa proveriv Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ hahaha fala mu na boga isnacekase
Со среќа[DOUBLEPOST=1454875886][/DOUBLEPOST]
Со среќа нека ви е[DOUBLEPOST=1454875936][/DOUBLEPOST]
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ .Samo so dokumenti od vtor bratucet.pozdrav
(y)
 
Член од
24 август 2014
Мислења
116
Поени од реакции
125
izvini dodeka go pisuvav voa proveriv Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ hahaha fala mu na boga isnacekase[DOUBLEPOST=1454875445][/DOUBLEPOST]
izvini dodeka go pisuvav voa proveriv Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ hahaha fala mu na boga isnacekase
Aj cestito znaci ke dojme i nie na red pozz se najdobro.
 
Член од
12 март 2015
Мислења
52
Поени од реакции
8
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ .Samo so dokumenti od vtor bratucet.pozdrav
I tebe @deni.a neka ti e so sreka! A koj status go imashe pred da ti ja razgledaat molbata?
 
Член од
21 август 2010
Мислења
139
Поени од реакции
210
ако можете сите што добивате државјанство да го пишувате и броевите од прилика да видиме до кај се со издавање...
 
Член од
12 јануари 2016
Мислења
30
Поени од реакции
58
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ .Samo so dokumenti od vtor bratucet.pozdrav
so sreca[DOUBLEPOST=1454879878][/DOUBLEPOST]
fala da vi se vrate na site osobeno na tie od 2013 12 so se utepamo od cekanje
so sreca
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom