Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 октомври 2018
Мислења
48
Поени од реакции
57
Ako vas ve mrzi da poglednete eden post pogore podolu, nema zosto da pisuvaat tie po 100 pati. Ete go spisokot na Pale pisuva deka bil na polozitelno od 30.01.
Па тогаш и не мора да пишат указ 186 нека ѓу пишат на пале во порака дека има указ ќе пиши човекот.
Сега ми реплицираш тека мачно е покрај коментар УКАЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗ ДА ПИШЕТЕ ПОЛОЖИТЕЛНО ОД 27.02.2019. Број 164**/2016 океј ако ви е мака не пишете пале крстич ќе среди се :) очекуваме коментари од типот УКАЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗ
УКАЗЗЗЗЗ
НОВ УКАЗЗЗЗЗЗ
 
Член од
25 август 2014
Мислења
143
Поени од реакции
225
Па тогаш и не мора да пишат указ 186 нека ѓу пишат на пале во порака дека има указ ќе пиши човекот.
Сега ми реплицираш тека мачно е покрај коментар УКАЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗ ДА ПИШЕТЕ ПОЛОЖИТЕЛНО ОД 27.02.2019. Број 164**/2016 океј ако ви е мака не пишете пале крстич ќе среди се :) очекуваме коментари од типот УКАЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗЗ
УКАЗЗЗЗЗ
НОВ УКАЗЗЗЗЗЗ
Pa ako pisat pisat, ako ne pisat niven problem,ne ke preprasuvame sto pati. Zato ima spisoci za da ne preprasuvame.
 
Член од
4 ноември 2019
Мислења
7
Поени од реакции
0
Mala pomos... Dali e ova status za izvodite vo min za pravda? I malku e razlicen od toa ato vidov na linkot gore. Fala mnogu
INTERVJU 07.08.2018.
FINALNA OKOLU 20.08.2019
Deneska ovoj status
 

Attachments

Член од
23 септември 2019
Мислења
2
Поени од реакции
0
Zd.Dali seuste moze da se zameni vozackata Mk za Bugarska vozacka imam adresa lege 6 Sofija mi rekoa deka za 6 meseci mozam da ja zamenam i sto dokumenti treba za zamena nekoe iskustvo nekoj da spodeli fala....
 
Член од
25 март 2019
Мислења
69
Поени од реакции
115
Mala pomos... Dali e ova status za izvodite vo min za pravda? I malku e razlicen od toa ato vidov na linkot gore. Fala mnogu
INTERVJU 07.08.2018.
FINALNA OKOLU 20.08.2019
Deneska ovoj status
Ne ti e uvazena molbata te odbile sigurno ti falelo nekoj domument izvod vika deka ne si ja dokazal vrskata kako toa ti si bugarin.
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.345
Поени од реакции
13.636
Дечки, за многу години празнициве, Господ пред се да даде здравје кај сите, и потоа да си дочекате вакви пластифицирани документи што вредат повеќе од секоја диплома и партиска членска книшка во нашава држава, која патем е 50 години назад во времето.

Бев по брза постапка.. од моментот на сликање и биометрика.. за 3 дена ми излезе пасошот и личната карта.
Пасошот важи 5 години, а личната карта 10 години (тоа малку ме буни, не знам зошто е така, ама океј, тоа е тоа).

Инаку, вреди да се оди по брза постапка.. не е којзнае колку пари да се доплати, а за 3 дена ги имате документите в раце.

Е сега постоеше опција и "експресна постапка", но се доплаќа од 300-400 лева и за 8 саати ги добиваш документите.. но тоа ми беше прилично скапо, и единствено се исплаќа ако некој е во ситуација да треба одма(итно) да замине за ЕУ.

20200121_141744.jpg
 
Последно уредено:
Член од
25 ноември 2019
Мислења
26
Поени од реакции
35
Можеби не ги достави оригиналните документи.
 
Член од
22 декември 2017
Мислења
22
Поени од реакции
5
Da ne bide samo prasuvam koga ima potreba
Imam pr3dadeno dokumenti od vujko 2014 , me odbija 2015 pak podadov mi zakazaa interviju oktomvri 2016
Bev na dopolnitelna od 10.2017 pa do 11.2018 , za potpis cekam lani od fevruari .
Inaku informacija i za onie sto imaat prezime na ikj da ne se plasat bidejki mi odobria so srpsko prezime
 
Член од
4 ноември 2019
Мислења
7
Поени од реакции
0

Attachments

Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom