Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 септември 2019
Мислења
4
Поени од реакции
0
Zdravo,
Da prasam dali nekoj znae I moze da mi objasni zosto mi go promeni statusot na procedurata do Noemvri mi pisuvase ,,predstoi izdavanje na ukaz od viceprezidenta,, a Dekemvri se promeni vo ,,proverka od viceprezidenta,,
Podneseno 2016 god 116**
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Zdravo,
Da prasam dali nekoj znae I moze da mi objasni zosto mi go promeni statusot na procedurata do Noemvri mi pisuvase ,,predstoi izdavanje na ukaz od viceprezidenta,, a Dekemvri se promeni vo ,,proverka od viceprezidenta,,
Podneseno 2016 god 116**
Затоа што имаш поднесено преку бтат или сестра.
99% од преписките што одат преку брат/сестра се ставаат на проверка од Вицепрезидентот, што е исто како да си на положително. Дента кога ќе ти потпишат ќе ти сесмени пак во Положително а за кратко во указ. Ти си сега брзо за потпис. Кој бр на преписка си ако ја знаеш, не на молба?
 
Член од
26 јули 2017
Мислења
34
Поени од реакции
20
uste Edna's ke ti gi Provera dokumentite ako nesto nedostasuva I treba da dostavi ke ti se smeni da dostavis original dokumenti Kaj mene bese taka poslefinalnatago dostaviv originalot p posle toa ke ti pisi deka si so pozitivno mislenje PA posle toa deka tie potpisani PA deka ti se izdava ukaz br... PA deka udostoverenieto e prateno I ke cekas ako moze samo da mi kazis koga podnese dok I koga bese na intervju i Kade
Автоматски споено мислење:


mmmmm ne sum sigurna bas da prasas nekoj dobar posrednik bidejki na izvod na tvoj roditel ako pisuva deka potekniva of edno selo a na dedoti of drugo selo mislam se treba da se aofpaga ztoa I baraat izvodi of roditeli da vidat kakva vrska imate prasaj najubavo rasprasaj se a so toj dokument sigurno go zimaspasos
2016 noenvri podadov prvpat, za 7 meseca zemav udostoverenie, i mi zakazaa intervju 2018 avgust mesec.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
30 август 2019
Мислења
8
Поени од реакции
29
Posnesov dokumenti juli 2015,ukaz zemav avgust/septemvri,intervju 9 februari 2016 sofija,i 2018 noemvri/dekemvri mi se smeni Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија
Dali znae nekoj sto i kak odat rabotite ponatamu kolko vreme se ceka i dali e vazno mestoto na intervju ili preku kade dsli bitola ili sofia.i danapomenam preku cicko sum
 
Последно уредено:
Член од
27 август 2019
Мислења
57
Поени од реакции
16
Posnesov dokumenti juli 2015,ukaz zemav avgust/septemvri,intervju 9 februari 2016 sofija,i 2018 noemvri/dekemvri mi se smeni Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија
Dali znae nekoj sto i kak odat rabotite ponatamu kolko vreme se ceka i dali e vazno mestoto na intervju ili preku kade dsli bitola ili sofia.i danapomenam preku cicko sum
pri kraj si so zimanje uste da ti se smeni deka si so pozitivno mislenje od sovetot I ke ti pise da si rezerviras Cas da si go podignis udostoverenieto toa mora istiot den da zekezis jas ne zakazav odma I sledniot den mi pisese deka e prateno vo bitola
 
Член од
26 март 2019
Мислења
62
Поени од реакции
75
pri kraj si so zimanje uste da ti se smeni deka si so pozitivno mislenje od sovetot I ke ti pise da si rezerviras Cas da si go podignis udostoverenieto toa mora istiot den da zekezis jas ne zakazav odma I sledniot den mi pisese deka e prateno vo bitola
Па ако си преку конзулат јасно дека ќе пишува така.
 
Член од
14 јуни 2014
Мислења
65
Поени од реакции
84
Zdravo,
Da prasam dali nekoj znae I moze da mi objasni zosto mi go promeni statusot na procedurata do Noemvri mi pisuvase ,,predstoi izdavanje na ukaz od viceprezidenta,, a Dekemvri se promeni vo ,,proverka od viceprezidenta,,
Podneseno 2016 god 116**
Vo dekemvri ti se smenil statusot a ti sega prasuvas?Posle skoro godina?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom