Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 декември 2018
Мислења
12
Поени од реакции
3
Aplicirase so potvrda od zdruzenie za prishod? i dali tie pred 1918 i zaklucno so 1918 posle toa negi priznavet potvrdite barem taka imase spodeleno eden clen ovde.
Не сум сигурен дали посредникот достави потврда и плус тој ја кидна за Германија и недостапен е за контакт. А за изводите сигурен сум дека беа од пред 1918.
 
Член од
18 август 2017
Мислења
276
Поени од реакции
260
Zdravo sega ima nekoj info do kaj se stasani so potpisi do koja data se potpisani.
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
688
Поени од реакции
913
Значи го почнаа и Ноември. Кај и да е ќе не упецаат и нас во секој момент. Само да не летаат повеќе глави кај Јотова. Може ќе има и утре укази.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom