Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 мај 2019
Мислења
8
Поени од реакции
27
So sho dokumenti si druze? So sreka neka tie.
druze iskreno tocno ne se sekavam sto dokumenti, jas sum od 2014 so intervju, a podnesov + preku posrednik pred 2 -3 godini izvodi od dedo i baba deka se rodeni 1918 i 1919 i od Strumica posrednikot nesto mi vadese a sto pojma nemam .. iskreno nemav ama bas nikakva osnova za pasos i mislev 95% deka ke me odbijat ama nema pravilo nikakvo. So sreka na site :)
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
druze iskreno tocno ne se sekavam sto dokumenti, jas sum od 2014 so intervju, a podnesov + preku posrednik pred 2 -3 godini izvodi od dedo i baba deka se rodeni 1918 i 1919 i od Strumica posrednikot nesto mi vadese a sto pojma nemam .. iskreno nemav ama bas nikakva osnova za pasos i mislev 95% deka ke me odbijat ama nema pravilo nikakvo. So sreka na site :)
Sigurno potvrda ti izvadil :) od koga bese na polozitelno za potpis?
 
Член од
12 декември 2018
Мислења
12
Поени од реакции
3
Здраво дечки, денеска проверив за происход и ми пишува отказ дали некој знае зошто е отказот?
Документи поднесов преку посредник со изводи од прадедо во јули 2018 година.
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
Здраво дечки, денеска проверив за происход и ми пишува отказ дали некој знае зошто е отказот?
Документи поднесов преку посредник со изводи од прадедо во јули 2018 година.
Aplicirase so potvrda od zdruzenie za prishod? i dali tie pred 1918 i zaklucno so 1918 posle toa negi priznavet potvrdite barem taka imase spodeleno eden clen ovde.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom