Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 август 2017
Мислења
276
Поени од реакции
260
Знае некој одприлика колку време чекаат овие од 2016 со "положително становишце.." до потпис или одказ?
Значи прашувам одприлика..
Pa odprilika 6 godini. Eve jas sum od 2014. Maj iterviju I cekam potpis .cekam od iterviju 5.godini i 2 meseci.
 
Член од
25 август 2014
Мислења
143
Поени од реакции
225
Знае некој одприлика колку време чекаат овие од 2016 со "положително становишце.." до потпис или одказ?
Значи прашувам одприлика..
Vo momentov nikoj ne znae nitu odprilika poso na forumot nemase nikoj od 2016 so dobil ukaz pa ne mozeme da se orientirame.
Ako se orientirame spored onie koi dobija ukazi do sega od drugi godini se ceka okolu od 7 do 10tina meseci +/-.
Jas licno vekje cekam 5 meseci i sum 2016.
 
Член од
19 ноември 2018
Мислења
134
Поени од реакции
126
Некој да е запознаен со привремена бугарска лична карта нека пише во ПП, да не зафаќаме тука простор.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
68
Поени од реакции
73
Pozdrav do Gligor gvg i site ostanati od 2014 god.jas sum na polozitelno od 25 sep 2018.ako nema potpis do krajov na juli posle odmori ke fatat taka da spored moja prohnoza ke dobieme ili kraj juli ili oktomvri.pozdrav
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
688
Поени од реакции
913
Незнам што точно се дешава али како што ми остава впечаток работава е дека на секој издаден указ се трупаат уште десет пати толку преписки од финална на положително, ако ние заглавуваме и чекаме цела година за потпис колку ли ќе чекаат тие што тек сега имаат добиено статус положително. Хаос, што да кажам. Барем ако ништо више да добиеме потписи, кога тогаш.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom