Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 февруари 2019
Мислења
59
Поени од реакции
23
Здраво на сите, може не е ова место за моето прашање ама сепак, на мака сум. Ми треба сертификат за англиски IELTS или TOEFL, дали може знаете каде да се обратам.
Се полага 4-5 саати,зависи за што се пријавуваш
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Da na toj link se proveruva...

Taka mi kaza eden sto raboti vo germanija deka bil tgnat so ekipa od makedonija za povisoka satnica da raboti vo holandiia I bil na granicata vraten zaedno so tie sto bile otkrieni deka pasosite im bile lazni.[DOUBLEPOST=1561252320][/DOUBLEPOST]

Neznam dali se posrednicite ali ete ja pominale germanija bez problem no za zal vo holandija gi otkrile deka im.se lazni ...site iznenadeni se vratile nazad so istiot prevoz.

Celta mi bese da im dadam informacija na tie sto sakaat bg pasosi da bidat pretpazlivi sto plakaat I zemaat ,zatoa sto nekoi od posrednicite ti dogovaraat vkupna cena za pasos na raka 400/500 evra ,a od koga ke pominat godini se zaboravaat I na kraj koga ke presmetas se vkupno ti e 800/900 evra a ako se pobunis ti kazuvale deka sega po novo na novite I 1000 evra ke plakale I toa bez nikakov sram vo oci ke ti kazat
ЕВЕ ЕДНА ИНФОРМАЦИЈА И ОТ МЕНЕ,незнам за други но мене кога ми го предаваја државјанството во Бугарија ми рекоја дека ке ми го бараат за вработување во Швајцарија и Германија го прашав зошто би барале државјанство за вработување,добив одговор заради многу ФАЛСИФИКАТИ така ми кажаја,значи ОРИГИНАЛОТ кај вас а копијата таму каде барате работа...[DOUBLEPOST=1561327976][/DOUBLEPOST]
е ај и тебе да те слушнам ај пиши тука или во пп,пиши како што идр....
 
Последно уредено:
Член од
14 јануари 2019
Мислења
151
Поени од реакции
229
Здраво на интервју бев во мај 2018 во конзулат.
Ми излезе бројот за проверка на интернет и еве веќе 1 година и 1 месец го пиши: "Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване."
Ќе можи некој со искуство да ми кажи кога од прилика треба да излези државјанството? Поздрав!
I jas bev vo Maj 2018 na intervju vo ist den zaedno so uste dvajca moi rodnini. I kaj nas eve veke 13 meseci stoi istoto. Treba po edna godina i nesto kaj da e da se promeni ali ke vidime.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Zdravo na site uste kolku ke se ceka do kraj na postapkata i dali moze da me vratat na dopolnitelno so ovoj status
Ако имаш оригинални документи доставено,и ако се е ок со нив Советот ќе даде позитивна одлука и ќе донесе положително становишоте ,и ќе чекаш потпис .
А ако има некој проблем со документи,твое досие и сл,тогаш Советот може да не ја уважи молбата и да те одбие,или ипак да побара да се достават дополнителни документи.
 
Член од
12 јуни 2019
Мислења
85
Поени од реакции
94
Ima li nekoj info nesto,se iznacekavme , mnogu ovde delime ista sudbina,
2016,ima li mu na nekoj izlezeno, jas sum intervju april 2016,veke 6 meseci na proverka od V.P,a od dekemvri na polozitelno,
 
Член од
22 март 2019
Мислења
147
Поени од реакции
131
На мене ми е 1 година и 5 месеца тај статус, јамуари 2018 ми беше интервјуто со родител нг пасош


Sent from my iPhone using Tapatalk
Preku roditel momentalno najmnogu se čeka . Sin mi bese dekemvri pred tebe i se uste nema promeni .[DOUBLEPOST=1561388862][/DOUBLEPOST]
Preku roditel momentalno najmnogu se čeka . Sin mi bese dekemvri pred tebe i se uste nema promeni .
Eve konecno denes mu se smenilo sega vidov . Vo petokot ne bese . Sega sleduva finalen .
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom