Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 декември 2018
Мислења
115
Поени од реакции
179
Znachi sepak ignonirate faktot deka rokot za rabota na komisijata se prodolzi za 3 meseci, pocnuvajki od 27mi mart a vo toj period ke se pregleduvaat prepiskite koi bea staveni na polozitelno posle izbivanjeto na skandalot vo DABC!
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
688
Поени од реакции
913
Znachi sepak ignonirate faktot deka rokot za rabota na komisijata se prodolzi za 3 meseci, pocnuvajki od 27mi mart a vo toj period ke se pregleduvaat prepiskite koi bea staveni na polozitelno posle izbivanjeto na skandalot vo DABC!
Епа еве, до крајот на месецов треба да завршат и тие три месеца. Како што тргнала работата ние што сме на положително веќе по 6-7 месеци може да завршиме и да чекаме по година дена за потпис, а да не зборам за тие што веќе се редат од финална на положително.
 
Член од
19 јануари 2019
Мислења
121
Поени од реакции
198
Znachi sepak ignonirate faktot deka rokot za rabota na komisijata se prodolzi za 3 meseci, pocnuvajki od 27mi mart a vo toj period ke se pregleduvaat prepiskite koi bea staveni na polozitelno posle izbivanjeto na skandalot vo DABC!
Од 27 март наваму имаше потпишани неколку укази ! значи и да имало проверка сепак нешто потпишувале 20 тина членови на форумов беа обфатени, значи нормално е да очекуваме да се продолжи !
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
824
Поени од реакции
1.322
Од 27 март наваму имаше потпишани неколку укази ! значи и да имало проверка сепак нешто потпишувале 20 тина членови на форумов беа обфатени, значи нормално е да очекуваме да се продолжи !
Ситна бројка се преписките што добија потписи. Сѐ уште висат мноооооооооогу преписки на положително. Стотици се.
 
Член од
12 декември 2018
Мислења
115
Поени од реакции
179
Од 27 март наваму имаше потпишани неколку укази ! значи и да имало проверка сепак нешто потпишувале 20 тина членови на форумов беа обфатени, значи нормално е да очекуваме да се продолжи !
Imashe potpishani na tie shto bea opfateni pred da izbie skandalot, i seushte treba da ima, no sepak treba da se zeme vo predvid toa shto seushte nema zavrsheno komisijata i odrzhuva zatvoreni sednici.
 
Член од
24 јули 2015
Мислења
98
Поени од реакции
54
I mene Pandev mi vikase deka ke me odbile so vencanicata i krstenicata sto gi imam zatoa sto ne pisuvalo nacionalnost, mi rece on ke mi izvadi dokument so koj sto nema sansi da me odbijat. Epten se mizerni posrednicite, i prealcni za pari. Najbogati lugje vo drzavava stanaa, taka da na posrednik ne veruvam NI ZBOR.
Ps, na niedna krstenica i vencanica ne pisuva nacionalnost, nitu ima takvo pole.[DOUBLEPOST=1559783732][/DOUBLEPOST]
Da vidam pa ne veruvam deka taka ti pisale.
Zosto da lazam , da ne veruvas. Podobro da znaete deka ako imate nesto slicno da si prasate a ne da letate kako mene demek ima li pojako od ovoj dokument em potpisi em pecati ama nacinalnost nikade nemase. Ova bese za moj blizok ama vo tek bev so negovata postapka. Jas sum si ok zasega[DOUBLEPOST=1559815038][/DOUBLEPOST]
Vakvo svedetelstvo od bugarsko carstvo? Uste mi stoi doma ne mi e predadeno vo MP. Predadov samo krstenica od bugarska ehzarhija Прегледај го приврзокот 210264
Pa da takov dokument. I eve ovde ne citam nikade da pisuva deka e Bugarin. Ama ok stom ne si so ovoj dokument.
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
839
Поени од реакции
1.255
Bugarski Dokumenti
03 мај 2018 ·
Eve zakazani intervjua za istete ludje sto oznacuva za eden mesec izlezen proshid i zakazani intervju !!!

Според мене ќе го апсат овој скоро кој и да е, претерано е лаком и глуп. А тие кои ќе одат преку него, никогаш нема да земаат државјанства.[DOUBLEPOST=1559815983][/DOUBLEPOST]
Другар ако има некој што може да ми заврши работа за произход за краток рок нека пише број во инбокс ви благодарам
@palekrstic ќе ти заврши работа, тој е со мафијата и ги рекламира по форуми. Види побрзо пиши му и заврши си работа, зошто и него може да го апсат.
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.666
Поени од реакции
2.499
Zosto da lazam , da ne veruvas. Podobro da znaete deka ako imate nesto slicno da si prasate a ne da letate kako mene demek ima li pojako od ovoj dokument em potpisi em pecati ama nacinalnost nikade nemase. Ova bese za moj blizok ama vo tek bev so negovata postapka. Jas sum si ok zasega[DOUBLEPOST=1559815038][/DOUBLEPOST]
Pa da takov dokument. I eve ovde ne citam nikade da pisuva deka e Bugarin. Ama ok stom ne si so ovoj dokument.
I vo krstenicata ne pisuva nacionalnost i nema pole za takvo nesto da se pise znaci liceto e bugarin se podrazbira krsteno vo bugarska ehzarhija vo togasno bugarsko carstvo 1913
 
Член од
30 мај 2019
Мислења
68
Поени од реакции
39
2016 Поднесени документи. 1 месец 2018 интервју, денеска промена на статус проверка от вицепрезидента.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom